ظریف پکن را به مقصد داکا ترک کرد

دقایقی پیش وزیر امور خارجه کشورمان پکن را به مقصد داکا (پایتخت بنگلادش) ترک کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به پکن، محمدجواد ظریف، رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان که از روز گذشته به چین سفر کرده است و امروز با وانگ یی، همتای چینی خود در ساختمان وزارت خارجه این کشور دیدار کرد و بعد از دیداری دو ساعته به همراه وزیر خارجه چین در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و به سوالات آن‌ها پاسخ گفت و نتایج مذاکرات خود با این مقام عالی‌رتبه چینی را تشریح کرد.

ظریف در این نشست مطبوعاتی از نقش سازنده چین در مذاکرات هسته‌ای قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد که این کشور در اجرای برجام نیز نقشی سازنده و موثر داشته باشد.

ظریف هم‌چنین چین را شریک راهبردی ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا،‌ وزیر امور خارجه در بعد از ظهر سه‌شنبه به وقت محلی در ساختمان کنگره خلق چین حضور پیدا کرد و با نخست‌وزیر این کشور لی کچیانگ دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار بار دیگر روابط ایران و چین را بسیار عمیق و راهبردی عنوان کرد و افزود که حامل سلام‌های گرم معاون اول رییس‌جمهور ایران (جهانگیری) به نخست‌وزیر چین است.

ظریف هم‌چنین در این سفر با دو رسانه معتبر چینی پونیکس و سی سی تی وی گفت‌وگوی اختصاصی انجام داد.

گفتنی است هواپیمای حامل ظریف روز گذشته در جریان سفر به چین ساعاتی در شهر اورم‌چی توقف کرد و وزیر امور خارجه از برخی از قسمت‌های این شهر بازدید کرد.

انتهای پیام

کد N958507