آیت الله یزدی: حادثه مسجد‌الحرام نشانه ضعف مدیریت مسئولان سعودی است

مکه مکرمه,مجلس خبرگان,محمد یزدی

خبرگزاری صداوسیما نوشت: رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: وقوع حادثه مسجد‌الحرام و کشته شدن جمعی از حجاج نشانه ضعف و سوء مدیریت مسئولان عربستان سعودی در امور اجرایی حج است.

 آیت‌الله محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری در واکنش به حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام، کشته شدن شمار زیادی از حجاج مسلمان را به بازماندگان آنها تسلیت گفت و وقوع این حادثه را نشانه ضعف و سوء مدیریت مسئولان عربستان سعودی در امور اجرایی حج دانست.

وی تصریح کرد: اینکه حکام عربستان، طوفان چندساعته را عامل اصلی وقوع این حادثه می دانند توجیه درستی نیست و باید در مدیریت مسجد الحرام و امور حجاج دقت و توجه بیشتری شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: همه می دانند در ایام ذی القعده و ذی الحجه بیشترین جمعیت از سراسر دنیا ازجمله ایران، هندوستان، پاکستان و مالزی به سرزمین وحی مشرف می‌شوند باید برنامه ریزی دقیق و منسجم تری صورت گیرد تا شاهد وقوع چنین حوادث دردناک و تاسف باری نباشیم.

آیت الله یزدی همچنین ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری مسئولان امور حج ایران در عربستان سعودی ابراز امیدواری کرد مصدومان این حادثه هرچه زودتر مداوا شوند و در سلامت کامل به خانه های خود بازگردند.

گفتنی است در حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام که روز جمعه گذشته رخ داد، ۳۲ نفر از حجاج ایرانی زخمی، ۸ نفر کشته و سه نفر نیز مفقود شده اند.

29220

کد N957158