• ۱۷بازدید
منصوری آرانی:

مجلس بر اساس منافع ملی در مورد برجام تصمیم‌گیری می‌کند

یک عضو کمیسیون ویژه رسیدگی به برجام، رد توافق هسته‌ای (برجام) توسط کنگره آمریکا را نشانه عینی درگیری بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بر سر انتخابات آینده این کشور دانست و گفت که مجلس شورای اسلامی بر اساس منافع ملی در مورد برجام تصمیم‌گیری می‌کند.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: تصور جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها این است که موضوع توافق هسته‌ای نقش بسیار تعیین کننده‌ای در آرای مردم برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دارد و می‌تواند کسی را که بر صندلی کاخ سفید می‌نشیند تغییر دهد؛ بنابراین با حساسیت ویژه به این موضوع نگاه می‌کنند.

نماینده مردم کاشان در مجلس ادامه داد: اگر کنگره با برجام موافقت می‌کرد پیروزی مضاعف برای دولت ایالات متحده به وجود می‌آمد و این امر می‌توانست مخالفین درجه یک را هم متقاعد کند. اکنون هم روزنامه‌های آمریکایی فضای دوقطبی را تشریح می‌کنند و می‌گویند دموکرات‌ها مجبور شده‌اند بین منافع خودشان و منافع رژیم صهیونیستی تفکیک قائل شوند. جمهوری‌خواهان هم تصور می‌کنند مردم آمریکا در حال گرایش به حزب دموکرات‌ها هستند لذا سعی می‌کنند مخالفتشان را ابراز کنند و بر طبل مخالفت بکوبند تا هوادارانشان وارد اردوی طرف مقابل نشوند.

منصوری آرانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی بر اساس مولفه منافع ملی در مورد برجام تصمیم‌گیری می‌کند، تصریح کرد: وقتی قطعنامه 2231 تصویب شد به گونه‌ای روی مجالس تمام کشورهای عضو گروه 1+5 و ایران تأثیر خودش را داشت. البته قاعدتاً رد یا تصویب برجام در کنگره و سنا از نظر مولفه‌های داخلی بر تصمیم‌گیری مجلس شورای اسلامی تأثیری نخواهد داشت اما این موضوع خواه ناخواه از نظر روانی بر دولتمردان و نمایندگان ایران و سایر کشورهای عضو گروه 1+5 اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام

کد N955988

وبگردی