با هدف ترویج ازدواج آسان انجام می‌شود

برگزاری طرح پیوند آسمانی در سراسر کشور

سازمان اوقاف,ازدواج

مدیر کل موسسات خیریه و امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری طرح پیوند آسمانی در 24 شهریور ماه سالجاری در آستان مقدس امامزادگان شاخص کشور با هدف حمایت و ترویج فرهنگ ازدواج آسان خبر داد.

مدیر کل موسسات خیریه و امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری طرح پیوند آسمانی در 24 شهریور ماه سالجاری در آستان مقدس امامزادگان شاخص کشور با هدف حمایت و ترویج فرهنگ ازدواج آسان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حمید عسگری سوادجانی با اشاره به اجرای طرح پیوند آسمانی در سراسر کشور اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای رسالت خود مبنی بر نظارت و صیانت از نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین خیراندیش، در نخستین گام اقدام به جمع‌آوری دقیق اطلاعات و آمار موقوفات مرتبط با مسئله ازدواج کرده است.

وی هدف از اجرای این طرح را اتخاذ شیوه یکسان در اجرای نیات مرتبط با ازدواج عنوان کرد و افزود: این طرح باعث ایجاد رویه‌ای واحد در عمل به نیات مرتبط با ازدواج شده و از اعمال سلیقه‌ها جلوگیری خواهد کرد.

وی افزود: اجرای این طرح علاوه بر هدایت امینانه نیات، گزارش گیری و اطلاع رسانی دقیق از اجرای آن را از جامعیت و شفافیت لازمی برخوردار خواهد کرد.

مدیر کل موسسات خیریه و امور اجتماعی افزود: این طرح برای سومین سال پیاپی در سالروز ازدواج فرخنده امیرالمومنین علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (علیها السلام) به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

عسگری تصریح کرد: مراسم باشکوه جشن ازدواج حضرت علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) با عنوان پیوند آسمانی در بقاع شاخص متبرکه با حضور مردم، خیرین، مسئولین و واقفین برگزار خواهد شد.

وی گفت: پس از این مراسم جهیزیه‌هایی که تهیه شده است به صورت یک کاروان نمادین در سطح شهر به نمایش گذاشته می‌شود و به خانواده‌هایی که شرایط لازم را برای برخورداری از این تسهیلات دارند با حفظ کرامت و عزت خانواده‌ها تحویل خواهد شد.

عسگری با بیان این‌که «در این طرح به کلیه جوانانی که شرایط اخذ تسهیلات طرح مذکور را دارند، کمک‌های نقدی و غیر نقدی پرداخت می‌شود» گفت: ادارات اوقاف موظفند ضمن شناسایی واجدان شرایط دریافت جهیزیه و تسهیلات ازدواج، اقدام به تهیه کالاهای اساسی از قبیل فرش، یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، گاز و پتو کنند.

وی همچنین یادآور شد: در کنار کمک‌های نقدی و غیرنقدی، به تمام خانواده‌های جامعه هدف، بسته فرهنگی شامل: قرآن مجید، مفاتیح الجنان، مفاتیح الحیات و کتاب آموزش زناشویی اهدا خواهد شد.

مدیر کل موسسات خیریه و امور اجتماعی با بیان این‌که «یکی از اهداف این طرح ترویج سنت ازدواج آسان است» گفت: یکی از شرایط استفاده از تسهیلات ازدواج، پایین بودن مهریه است و تنها کسانی که مهریه آنان پایین‌تر از 110 سکه است می‌توانند از آن استفاده کنند.

عسگری گفت: یکی دیگر از اهداف اصلی اجرای این طرح، ترویج فرهنگ وقف برای ازدواج جوانان است. که این امر با استفاده از سخنرانان متبحر و همچنین توزیع بروشورهای مرتبط پیش بینی شده است.

انتهای پیام

کد N955589