نتایج طرح اعطای مدرک به داوران قرآن اعلام شد

قرآن کريم,سازمان دارالقران

نتایج نخستین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم اعلام شد، بر اساس این نتایج 34 نفر از شرکت‌کنندگان موفق به کسب حد نصاب نمره در دوره کارورزی شدند.

نتایج نخستین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم اعلام شد، بر اساس این نتایج 34 نفر از شرکت‌کنندگان موفق به کسب حد نصاب نمره در دوره کارورزی شدند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آزمون اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم برای نخسیتن‌بار به همت سازمان دارالقرآن در دو مرحله طرح‌ریزی شد.

بنا بر این گزارش، ثبت‌نام در این طرح از روز چهارشنبه هفتم خردادماه 93 آغاز شد و تا شنبه هفتم تیرماه ادامه داشت. در این مدت بیش از 700 نفر برای شرکت در طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن اعلام آمادگی کردند که مرحله نخست این آزمون‌ها به صورت کتبی و تلاوت عملی در رشته‌های وقف و ابتداء، تجوید، صوت و لحن و حسن حفظ، 16 مردادماه در استان‌های مختلف کشور برگزار شد.

نتایج نخستین مرحله طرح اعطای مدرک به داوران قرآن کریم 17 شهریورماه اعلام شد که بر اساس آن 264 نفر موفق به کسب حد نصاب نمره و راه‌یابی به مرحله نهایی شده و 24 مهرماه سال جاری به رقابت پرداختند.

از بین 264 نفر از راه‌یافتگان به این مرحله 27 نفر در رشته صوت و 4 نفر در رشته لحن به مرحله پایانی راه یافتند که این افراد پس از سنجش نهایی برای دریافت مدرک تخصصی داوری باید 2 سال کارورزی می‌کردند که بر اساس اعلام سازمان دارالقرآن 34 نفر در رشته‌های صوت و لحن، تجوید، وقف و ابتداء موفق به کسب حدنصاب نمره و قبولی در کارورزی شدند. البته سایر قبول‌شدگان در رشته حسن حفظ نیز هنوز در حال کارورزی هستند.

اسامی قبول‌شدگان در نخستین دوره طرح تربیت داور قرآن کریم که دوره‌های کارورزی خود را نیز با موفقیت سپری کردند، در پایگاه اینترنتی سازمان دارالقرآن الکریم به نشانی www.telavat.com قابل مشاهده است.

به گزارش تلاوت، گواهینامه قبول‌شدگان حداکثر تا پایان مهرماه سال‌جاری به دارالقرآن استان‌ها جهت تحویل ارسال خواهد شد و از این پس استان‌ها برای داوری مسابقات قرآن از این افراد استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N955333