نشست ویژه سازمان همکاری اسلامی درباره آوارگان سوری

سازمان همکاری اسلامی امروز (یکشنبه) نشست فوق العاده‌ای را در جده برای بررسی پیامدهای بحران آوارگان سوری و تلاش برای حل این بحران برگزار می‌کند.

سازمان همکاری اسلامی امروز (یکشنبه) نشست فوق العاده‌ای را در جده برای بررسی پیامدهای بحران آوارگان سوری و تلاش برای حل این بحران برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه الیوم السابع، از زمان انتشار خبر غرق شدن آیلان، کودک سه ساله سوری که به همراه خانواده‌اش در حال مهاجرت به اروپا بود، بحران آوارگان در صدر اخبار رسانه‌های جهان قرار گرفته و بیشتر مردم از عملکرد سازمان ملل و کشورهای عربی به دلیل عدم اتخاذ اقدامی جدی برای حل این بحران انتقاد می‌کنند.

در همین راستا سازمان همکاری اسلامی تصمیم دارد تا امروز (یکشنبه) برای بررسی بحران آوارگان به ویژه آوارگان سوری و ایجاد راهکاری برای حل این بحران نشست فوق العاده‌ای را در جده برگزار کند.

سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرده است که تعدادی از کشورهای عضو از جمله ترکیه، لبنان، اردن، عراق و مصر بار سنگین آوارگان را بر دوش دارند و این سازمان با همکاری دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل، برای کمک به آوارگان همکاری می‌کند.

از زمان آغاز بحران سوریه تعداد زیادی از مردم این کشور برای نجات از درگیری‌ها و پناه بردن به یک جای امن تلاش می‌کنند تا از دریای مدیترانه عبور کرده و خود را به اروپا برسانند اما تعداد زیادی از آن‌ها در دریا غرق می‌شوند و اندکی می‌توانند خود را به کشورهای اروپایی برسانند که از آنجا به بعد تازه مشکلات دیگری بر سر راهشان قرار می‌گیرد.

از زمان غرق شدن آیلان در مدیترانه جامعه جهانی بیدار شده و پی برده که باید برای حل بحران آوارگان سوریه چاره‌ای بیندیشد.

انتهای پیام

کد N955312