رئیس پارلمان عراق در دیدار با ظریف:

ایران بـرای حل بـحران و مبارزه با افراطی گری در کنار عراق بماند

سیاسی

سلیم الجبوری با قدردانی از دولت و ملت ایران بخاطر کمک به مردم عراق در طول بحران، از جمهوری اسلامی ایران خواست همواره در کنـار عراق بـرای حل بـحران های داخلی و مبارزه با افراطی گری باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سلیم الجبوری، رئیس پارلمان عراق که در رأس هیأتی در ایران به سر می برد، بعد از ظهر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار درخصوص مسائل دوجانبه و تحولات جاری در عراق گفتگو و تبادل نظر شد.

رئیس پارلمان عراق در این دیدار ضمن تبریک موفقیت جمهوری اسلامی ایـران در مسأله هسته ای، آن را به نفع منطقه خواند و افزود: تلاشهای ایران را در جهت ایجاد ثبات در منطقه ارج می نهیم.

سلیم الجبوری با قدردانی از دولت و ملت ایران بخاطر کمک به مردم عراق در طول بحران، از جمهوری اسلامی ایران خواست همواره در کنـار عراق بـرای حل بـحران های داخلی و مبارزه با افراطی گری باشد.

در این دیـدار وزیر امور خارجه کشورمان هم، صلح در عراق و حضور و مشارکت مؤثر همه گروه های عراقی در ساختن آینده این کشور را بسیار با اهمیت خواند و افزود : عراق یکی از مؤثرترین کشورهای عربی و اسلامی است که باید هر چه سریعتر نقش خود را باز یابد.

وی بـا ابراز امیدواری نسبت به رفع مشکلات داخلی در عراق با درایت مسئولان این کشور، اظهار داشت : ما همواره در حوزه مسائـل داخلی، منطقه ای و بین المللی بویژه مبارزه علیه خشونت و افراطی گری در کنار دولت و ملت عراق خواهیم ایستاد.

 وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد: روند اصلاحات در عراق با همفکری و همکاری همه گروه ها و نهادهای قانونی عراق به نتیجه مطلوب برسد.

ظریف با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد جبهه مشترک برای مبارزه با افراط و تروریسم، ابراز امیدواری کرد که کشورهای منطقه بتوانند مسایل و مشکلات خود را با گفتگو حل و فصل نمایند.