اخبار نبرد با داعش:

شهادت ۷ نیروی حزب الله در الزبدانی/ هلاکت ۴۰ داعش دی حمله کردها

سیاسی

شهادت ۷ نیروی حزب الله در درگیری با تروریستها در الزبدانی سوریه و هلاکت دست کم ۴۰ داعشی در حمله کردها در کرکوک عراق از تحولات نبرد با داعش به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی استار، هفت نفر از نیروهای حزب الله در حمله تروریست های داعش در شهر الزبدانی واقع در مرز لبنان و سوریه به شهادت رسیدند.

یک منبع نزدیک به جنبش حزب الله در گفتگو با دیلی استار گفت نیروهای داعش طی ۲۴ ساعت گذشته چندین بار به این مقر حمله کردند.

از دیگر تحولات منطقه در ۲۴ ساعت گذشته شکست تروریست های داعش از نیروهای کرد با حمایت هوایی نیروهای ائتلافی به رهبری آمریکا بود. این درگیری در استان کرکوک در شمال عراق رخ داد.

بر این اساس نیروهای پیشمرگ کرد در حمله به داعش ۱۵۰ کیلومتر مربع را از اشغال آنها درآوردند. در این حملات ۴۰ نفر از شورشیان داعش به هلاکت رسیدند. در حملات دیگری کردها توانستند کنترل ارتفاعات استراتژیک دوسرا واقع در جاده کرکوک به بغداد را به دست بگیرند.

سال گذشته پیشمرگان کرد توانستند شهر کرکوک را از اشغال نیروهای داعش خارج کنند. گفتنی است طی ۶ ماه گذشته نیروهای پیشمرگ بیش از ۵۳۰ کیلومتر مربع از مناطق جنوب کرکوک را آزاد کرده اند.