تحقیقات پلیس هند درباره تجاوز دیپلمات عربستانی به دو زن

سیاسی

پلیس هند اعلام کرد، در حال تحقیق از شکایت دو زنی است که گفته‌اند دیپلمات سفارت عربستان در این کشور به آن‌ها مکررا تجاوز کرده و آن‌ها را در خانه اش در نزدیکی دهلی‌نو محبوس کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این دیپلمات عربستانی مدعی شده که از مصونیت دیپلماتیک برخوردار است و همچنین امروز( چهارشنبه) سفارت عربستان در بیانیه‌ای همه این اتهامات را رد کرده است.

زنان شاکی از این دیپلمات عربستانی، به عنوان خدمتکار در خانه وی کار می‌کردند و بعد از اطلاعاتی که یک سازمان غیر دولتی روز دوشنبه به پلیس هند داد، از خانه او نجات پیدا کردند. پلیس هند اعلام کرده که یک پرونده تجاوز و حبس غیرقانونی علیه این مقام عربستانی ثبت کرده هر چند که در شکایت‌نامه نام این دیپلمات ذکر نشده است.

ناودیپ ویرک، یک مقام ارشد پلیس هند گفت که این دیپلمات عربستانی در چند ماه گذشته این زنان را ضرب و شتم کرده و مکررا به آن‌ها تجاوز کرده است.

وی خاطر نشان کرد، پلیس هند به تحقیقات در مورد این پرونده ادامه داده و از آنجا که این پرونده درباره یک دیپلمات است گزارش خود را به وزارت امور خارجه هند مطرح خواهد کرد. همچنین وزارت امور خارجه هند گفته است که بعد از دریافت گزارش پلیس با این دیپلمات عربستانی برخورد خواهد کرد.

این زنان اعلام کردند که ماموران استخدام، آن‌ها را در نپال برای کار خدمتکاری درخانه این دیپلمات به خدمت گرفته اند و هنگامی که در ماه آوریل استخدام شدند به آن‌ها وعده دستمزدهای بالا داده شد، اما از زمان آغاز به کار تا الان هیچ پولی دریافت نکرده اند. آن‌ها به پلیس گفتند که اجازه ترک خانه دیپلمات عربستانی را نداشته اند و هنگامی که خانواده این دیپلمات خانه را ترک می کردند، باید در آپارتمان او محبوس می شدند.

بر اساس این گزارش، دیپلمات عربستانی تمام روز چهارشنبه را در محل سفارت عربستان در دهلی نو به سربرده است.

انتهای پیام

کد N951768