بلغارستان حریم هوایی خود را در مقابل کمک‌های روسیه به سوریه بست

سیاسی

وزارت خارجه بلغارستان اعلام کرد که صوفیه با گشودن حریم هوایی خود در مقابل هواپیماهای روسی حاوی کمک‌های انسانی به سوریه مخالفت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه بلغارستان تاکید کرد که دولت بلغارستان درخواست طرف روسی که هفته قبل درخصوص گشودن مسیر پرواز برای هواپیماهای ترابری نظامی روسیه نپذیرفته است و علت این امر "تردیدهای شدید نسبت به این است که محتوای این محموله‌ها با آنچه که مسکو در این خصوص اعلام کرده است، تطابق داشته باشد".

خبرگزاری ایتارتاس نیز به نقل از سخنگوی وزارت خارجه بلغارستان گزارش داد که وزارت خارجه این کشور این تصمیم را خودش گرفته است. این سخنان در اشاره به گزارش‌های مطبوعاتی مبنی بر اعمال‌ فشارهای آمریکا بر بلغارستان در این خصوص مطرح شد.

در همین حال، شبکه المیادین گزارش داد که مسئولان روسی تصمیم گرفته‌اند مسیر هواپیماهای خود به سوریه را به جای حریم هوایی بلغارستان به حریم هوایی ایران تا بیست و چهارم ماه میلادی جاری تغییر دهند.

پیشتر نیز یک منبع در مصاحبه با خبرگزاری نووستی گفته بود: سفارت آمریکا درخواستی را به دولت یونان درخصوص ممانعت از عبور هواپیماهای روسی از حریم هوایی یونان ارائه داد، اما دولت یونان این مساله را نپذیرفت تا روابط با روسیه وخیم نشود.

انتهای پیام

کد N950342