پیام روسای مجالس سه کشور به لاریجانی در خصوص توافق وین

گرجستان,توافق جامع هسته‌اي,ایران و سوریه,ایران و کویت

روسای مجالس کویت، سوریه و گرجستان در پیام‌های جداگانه ایی به رئیس مجلس شورای اسلامی توافق هسته‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 را توافقی تاریخی و موفقیتی عظیم برای همه دانستند.

روسای مجالس کویت، سوریه و گرجستان در پیام‌های جداگانه ایی به رئیس مجلس شورای اسلامی توافق هسته‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 را توافقی تاریخی و موفقیتی عظیم برای همه دانستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، محمد جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه در پیام خود ضمن تبریک به دولت و ملت ایران به مناسبت امضای این توافق نامه آن را پیروزی دیپلماسی و استراتژی ایران با پایبندی به حق ملت ایران برای دست یابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای دانسته است.

وی در بخشی از پیام خود تصریح کرده است: در واقع این توافقنامه تاریخی، مرحله فشار غرب و اقدامات خصمانه دولت‌های استعمارگر غربی و همدستان شان در منطقه در غالب صهیونیسم و واپس گرایی را پشت سر گذاشت و مرحله جدیدی را پدید آورد که حاکی است از تعاون و گفت‌وگو بین کشورها بر اساس احترام متقابل، که البته قدرت ایران و صبر و پایداری مردم ایران این امر را به آنان تحمیل نمود. بدون تردید آنچه جمهوری اسلامی ایران به انجام رساند، ضربه مهلکی بود بر سازمان‌ها ودولت‌هایی که برای جلوگیری از آن عربده سر می‌دادند، عربده‌هایی که از تل آویو شروع شد و در بعضی از پایتخت‌های همسایه همچنان ادامه دارد.

رئیس مجلس سوریه در پایان تاکید کرده است این دستاورد تاریخی نوید دوران جدیدی سرشار از خیر، برکت و قدرت برای جمهوری اسلامی ایران، منطقه و محور مقاومت خواهد بود.

مرزوق علی الغانم رئیس مجلس کویت نیز در پیام خود به دکتر لاریجانی آورده است: توافق تاریخی و نهایی پیرامون پرونده هسته‌ای ایران که بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای گروه 1+5 در وین پایتخت اتریش به امضاء رسید موجب شادمانی همه ما شد زیرا پژواک آن باعث نزدیکی ملت‌های منطقه و افزایش تلاش‌ها برای ثبات منطقه و تحقق بخشیدن به اهداف و آرزوهای ملتهایمان برای کسب توسعه و رفاه شکوفایی بیشتر می‌گردد.

داوید اوسوپاشویلی رئیس مجلس گرجستان نیز ضمن ابراز خرسندی از امضای توافقنامه هسته‌ای میان ایران و 1+5 تصریح کرده است: در واقع برنامه جامع اقدام مشترک در بردارنده موفقیت عظیمی برای همه طرفین بود. اجازه دهید کمال خرسندی خود را از این نکته که طرفین به اتفاق آرا، دست یافته و یک مساله پیچیده را منحصرا از طریق گفت و گو و همکاری حل کردند بیان نمایم.

قویا معتقدم که توافق حاصله نشان از گام مهمی به سوی صلح بین‌المللی، همکاری و پیشرفت بود که یک فرصت برجسته‌ برای منطقه و جهان خلق می‌کند.

اطمینان دارم که اقدامات بعدی تحت برنامه جامع اقدام مشترک به آرامی پیش‌ رفته و پیشرفته بیشتر، صلح و شکوفایی مداوم برای مردم کشور دوست ایران را در بر خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N947119