وزیر اطلاعات:

حراست‌ها باید حفظ سلامت دستگاها را فراهم کنند

اطلاعات,وزارت اطلاعات,وزير اطلاعات

وزیر اطلاعات در همایش مدیران و روسای مراکز حراست های کشور، گفت که مجموعه حراست‌ها باید حفظ سلامت دستگاها را فراهم کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز شنبه 14 در همایش مدیران و روسای مراکز حراست‌های کشور که در سالن همایش بانک مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: باید مجموعه حراست‌ها با استفاده از ظرافت، هم‌اندیشی و ویژگی‌های خاص خود و با انتقال تجربه حفظ سلامت دستگاه‌ها را فراهم کنند.

وی کار حراست‌ها را بسیار حساس دانست و تاکید کرد: کار کردن در حوزه حراستی سخت و خطر پذیر بوده و اگر می‌خواهیم بر فضای جامعه اسلامی امنیت و آرامش حاکم شود باید کار را با باور ایمانی و انگیزه خدایی توام کنیم.

علوی با اشاره به آموزه‌های اسلامی و روایات ائمه معصومین «علیهم السلام» در خصوص حفظ آبرو، کرامت و حیثیت افراد خطاب به حاضرین گفت: حراست‌ها باید دست افراد را قبل از مبتلا شدن بگیرند و راه نجات را برایشان مشخص کنند تا کرامت و شرافت انسان‌ها از آلودگی مصون بماند.

وی وظیفه حراست‌ها را حفظ و حمایت از کارکنان و مدیران دانست و برخورد نرم را در مرحله اول مقدم بر برخورد سخت عنوان کرد و بیان کرد: باید مدیران و کارکنان مجموعه حراست را مایه آرامش، پویایی و نشاط در محیط کار بدانند.

وزیراطلاعات کارکنان حراست‌ها را به محاسبه نفس و عملکرد توصیه کرد و گفت: مجموعه عملکرد حراست‌ها باید بر ریلی استوار شود و همانطور که عیب دیگران را می‌گیرند به عیب و نقد دیگران در مورد خود نیز توجه کنند و اشکالات احتمالی را هم در خود و هم در مجموعه شناسایی کنند و با عیب زدایی آن‌ها را از بین ببرند.

علوی با اشاره به تحریم‌ها اظهار کرد: باید در پسا تحریم امنیت به ویژه در حوزه سرمایه گذاری بیشتر حفظ شود و قدرت تصمیم‌گیری مردم و مسئولین بالا برود تا بتوانند بر مشکلات فائق آیند.

انتهای پیام

کد N946540