نبیه بری: بهار عربی به لبنان راهی ندارد

سیاسی

رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد: رسانه‌های خارجی با دقت اوضاع لبنان را دنبال و با اوضاع کشورهای عربی مقایسه می‌کنند اما این رسانه‌ها باید بداند که بهار عربی به لبنان راه ندارد.

رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد: رسانه‌های خارجی با دقت اوضاع لبنان را دنبال و با اوضاع کشورهای عربی مقایسه می‌کنند اما این رسانه‌ها باید بداند که بهار عربی به لبنان راه ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نبیه بری،‌ رئیس پارلمان لبنان در گفت‌وگو با روزنامه الاخبار در واکنش به تحریم مذاکرات از سوی حزب "القوات اللبنانیه" گفت: سه موضوع اصلی که حزب القوات اللبنانیه همواره خواهان حل آن است در لیست کار مذاکرات ملی درج شده است. این سه موضوع انتخاب رئیس جمهور، قانون جدید انتخابات و قانون سلب تابعیت است.

وی تاکید کرد که مذاکرات میان لبنانی‌ها باید همچنان تا زمان رسیدن به توافق ادامه داشته باشد چه این توافق از خارج صورت بگیرد و چه از داخل و خارج.

بری همچنین گفت: برخی رهبران لبنانی از سفرا می‌پرسند که چه کاری باید انجام داد. آنها نیز تنها به نصیحت کردن مراجعه کنندگان اکتفا می‌کنند نمی‌خواهم اهتمام و توجه دولت‌های این سفرا نسبت به اوضاع لبنان را نادیده بگیرم اما مهم این است که سفارتی که هیچ کاری برای تو نمی‌کند قطعا برای دیگری می‌کند.

رئیس پارلمان لبنان گفت: رسانه‌های خارجی با چنان دقتی اوضاع لبنان را دنبال می‌کنند که گویی لبنان در مسیر بهار عربی قرار دارد. گویی به نظر آن‌ها این بار بهار عربی به لبنان منتقل شده است.

وی افزود: رسانه‌های غربی رخدادهای لبنان را با مشکلات کشورهای عربی مقایسه می‌کنند. نشستن رهبران لبنانی بر سر میز مذاکرات بهترین جواب به این رسانه‌هاست تا بفهمند که بهار عربی به لبنان راه ندارد.

مذاکرات رهبران به این معناست که آن‌ها نمی‌خواهند با دیگر گروه‌ها درگیر شوند و خواهان جنگ در این کشور نیستند.

بری گفت: هیچ گونه رای گیری در مذاکرات صورت نمی‌گیرد و من تنها کسی خواهم بود که با تصمیمات رهبران موافقت خواهم کرد. من تنها کسی خواهم بود که با مسائلی که بر سر آن توافق کرده‌اند مخالفت نخواهم کرد. لیست کاری مذاکرات از قبل تعیین شده است و هیچ کس لیست کاری شخصی را بر سر میز مذاکرات نخواهد آورد.

انتهای پیام

کد N945989