مجارستان کوتاه آمد/ اولین اتوبوس مهاجرین وارد خاک اتریش شد

سیاسی

دولت راست گرای مجارستان که سیاست های ضد مهاجرتی شدیدی را اعمال می کند سرانجام در برابر فشار جامعه بین الملل سر تسلیم فرود آورده و با اعزام برخی از پناهجویان به کشور اتریش موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، دولت راست گرای مجارستان که از تبدیل این کشور به گذرگاهی برای رساندن هزاران آواره سوری، عراقی و افغان به کشورهای اروپای غربی چندان خشنود نیست، در واکنش به فشار اعمال شده از سوی جامعه بین الملل و افکار عمومی نهایتا با تامین چند دستگاه اتوبوس برای عبور مهاجرینی که پای پیاده خود را به مرز اتریش رسانده اند، موافقت کرد.

در همین راستا، صبح امروز اولین اتوبوس حامل مهاجرین که گفته می شود حامل ۵۰ نفر است با عبور از مرز مجارستان، وارد خاک اتریش شد.

گفته می شود شمار مهاجرینی که در پی امتناع مجارستان از دسترسی آنها به ایستگاه قطار «بوداپست»، پای پیاده عازم مرز اتریش شده اند به بیش از ۱۰۰۰ نفر می رسد. مقصد نهایی این افراد کشور آلمان است که برای پذیرش ۸۰۰ هزار مهاجر اعلام آمادگی کرده است.

چندی پیش، «ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان درباره هجوم گسترده مهاجران مسلمان هشدار داد و گفت: به یکباره خود را در قاره خودمان در اقلیت خواهیم دید. وی به دلیل این اظهارنظر مورد سرزنش برخی از سیاستمداران اتحادیه اروپا قرار گرفت.