حزب‌الله لبنان: به رئیس جمهوری با برنامه کاری و دیدگاه‌های روشن نیاز داریم

لبنان,حزب‌الله لبنان

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه دولت مسوول حل بحران‌های بزرگ در این کشور است، گفت: ما خواهان رئیس‌جمهوری هستیم که برنامه کاری و دیدگاه‌های واضح داشته باشد.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه دولت مسوول حل بحران‌های بزرگ در این کشور است، گفت: ما خواهان رئیس‌جمهوری هستیم که برنامه کاری و دیدگاه‌های واضح داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در نشست سالانه کمیته‌های روابط حزب‌الله گفت: لبنان از مدت‌ها پیش با بحران‌های بزرگی مواجه بوده است. ما نمی‌توانیم این بحران‌ها را حل کنیم و حل این بحران‌ها مسوولیت دولت است.

وی افزود: هر مشکلی که پیش می‌آید مسائل طایفه‌ای برجسته می‌شود ما به عنوان حزب‌الله در قدرت مشارکت کردیم اما مشارکت ما با دو هدف صورت گرفته که اولین هدف تضمین طرح کلی لبنان یعنی آزادی و ممانعت از تجاوز اسرائیل و دوم خدمت به مردم در حد توانمان است.

نعیم قاسم گفت: برای ما آسان‌تر از این نیست که قدرت را رها کرده و از دیگران بخواهیم تمامی کارها را انجام دهند. ا می‌دانیم که وجودمان در ساختار قدرت که امکان تحقق دستاوردهای مشخص سیاسی و غیرسیاسی را می‌دهد بهتر از این است که ما خارج از این ساختار باشیم.

وی درخصوص تظاهرات مردمی در لبنان نیز گفت: این تظاهرات و اعتراضات که با عنوان زباله‌ها برگزار می‌شود شامل مسائل دیگری نیز شده است. مردم حق دارند تظاهرات کنند. ما تصمیم گرفتیم که بخشی از این تظاهرات نباشیم، دیدگاه و روش اعتراضات ما به گونه‌ای دیگر است.

معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: ما رئیس‌جمهوری را می‌خواهیم که برای حل مشکلات کشور برنامه و دیدگاه‌های واضحی داشته باشد. همچنین آماده باشد که به تعهدات خود عمل کند. اما رئیس‌جمهوری نمی‌خواهیم که خود هیچ دیدگاه و نظری نداشته باشد و دیگران به جای وی تصمیم‌گیرنده باشند. برای همین همواره تاکید می‌کنیم که میشل عون، رهبر جریان آزاد ملی لبنان و رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح نمونه چنین رئیس‌جمهوری است.

هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله نیز در سخنانی تاکید کرد: مقاومت و مردم در طول ده‌های گذشته از فساد در کشور رنج برده‌اند و از هرگونه تحرک سیاسی یا مردمی یا مذاکرات برای حل این مشکل حمایت می‌کنند.

انتهای پیام

کد N945635