دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزیر فرهنگ و گردشگری آذربایجان

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار چند ساعته در باکو با ابوالفضل قارایف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدار که محسن پاک آیین سفیر کشورمان و ابراهیم ابراهیمی رایزن فرهنگی سفارت،نیز حاضر بودند،در مورد برپایی هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در ایران در نیمه دوم سال جاری موافقت شد.علی جنتی برگزاری هفته های فرهنگی را باعث تعاملات و تبادلات گسترده و در نتیجه دوستی عمیق تر دو ملت دانست و آمادگی کشورمان برای همکاری با باکو در سایر زمینه های فرهنگی را از جمله برگزاری هفته فیلم اعلام کرد و افزود: برنامه های فرهنگی با توجه به فرهنگ،زبان ،دین و تاریخ مشترک بطور قطع با استقبال مردم روبرو خواهد شد.

در ادامه این دیدار، قارایف وزیر فرهنگ و گردشگری آذربایجان ضمن خوشامدگویی به وزیر فرهنگ کشورمان پیشنهاد کرد : هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان به جز تهران در سایر شهرهای ایران مانند اصفهان،شیراز و اردبیل نیز برگزار شود.

وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان به سفر قبلی نمایندگان سینمایی این کشور به ایران اشاره کرد و گفت: حاصل این سفر، همکاری در ساخت سه فیلم با استفاده از هنرپیشه ها مشترک بود که حتی مونتاژ آنها نیز در ایران انجام شد.

قارایف همچنین تاکید کرد؛ هر چه زودتر هفته فیلم ایرانی در جمهوری آذربایجان برگزار شود .وی ادامه داد : می توان با ارائه طرحهای بین المللی فرهنگ خود را در جهان بیش از پیش مطرح کنیم.

قارایف با اشاره به مقبره نظامی در گنجه و مقبره شهریار در تبریز گفت: مشترکات فراوانی داریم که دو ملت را به هم پیوند می دهد و باعث تقویت حضور ما در عرصه جهانی می شود.

در این دیدار همچنین توافق شد سال آینده هفته فرهنگی ایران نیز در جمهوری آذربایجان برگزار شود.

انتهای پیام

کد N945336