امیر اسماعیلی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه مطرح کرد:

ایران؛امن‌ترین آسمان خاورمیانه/پاسخ کوبنده به دست درازی به ایران

سیاسی

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء گفت: امروز در فضای تحریم و تهدید مستمر توانستیم نمره امن‌ترین آسمان خاورمیانه را از سازمان بین‌المللی هوانوردی دریافت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با تبریک هفته دولت و گرامیداشت هشتمین سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تجربیات ۸ سال دفاع مقدس نشان داد دفاع هوایی از کشور باید چابک باشد.

وی افزود: عمده تهدیدات و شروع تجاوزات بنا بر تجربیات جنگ های عراق، سوریه و کشورهای منطقه از راه های هوا و موشک های دوربـُرد بوده است، یعنی خط دفاع از کشور فقط مرزهای جغرافیایی نیست.

امیر اسماعیلی با اشاره به وجود پایگاه کشورهای فرامنطقه ای در اطراف کشورمان، گفت: قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اختیارات فرانیرویی در ۳۷۰۰ نقطه از کشور خط مقدم دفاعی را برای سیلی زدن به گوش تهدیدات مستقر کرده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه این قرارگاه در بخش امنیت هوایی در برابر زیاده‌خواهی استکبار در منطقه خاورمیانه با اخطار و اقدامات تاکتیکی مانع از عطش تجاوزات هوایی بدون مجوز شده است، توضیح داد: در بخش ایمنی و سلامت پروازهای مسافربریِ عبوری امروز بیش از ۱۲۰۰ هواپیمای مسافربری از فراز کشورمان پرواز می کنند.

وی ادامه داد: امروز در فضای تحریم و تهدید مستمر توانستیم نمره امن‌ترین آسمان خاورمیانه را از سازمان بین المللی هوانوردی با مودت و همکاری سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کنیم.

امیر اسماعیلی گفت: ما با گسترش بیش از ۳۷۰۰ نقطه دفاع هوایی پیام صلح، امنیت و آرامش برای کشورهای دوست و منطقه‌ای و پیام اخطار و دفاع قاطعانه در برابر هرگونه میل تهدید هوایی برای کشورهای منطقه‌ای داریم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء با اشاره به عدم وابستگی علمی و تجهیزاتی به خارج از کشور به عنوان یکی از دستاوردهای این قرارگاه خاطرنشان کرد: این موضوع با مهمترین سرمایه‌های کشور یعنی جوانان و نخبگان منجر به تولید و استقرار رادارهای استراتژیک، موشک های هوشمند تماما ایرانی و سامانه فرماندهی و کنترل یکپارچه بومی گردیده است.

وی اضافه کرد: امروز فقط دشمن را نمی بینیم بله نفس او را نیز در فواصل بیش از ۳۷۰۰ کیلومتر حس می‌کنیم. دستاورد دیگر ما نعمت قدرت تصمیم‌گیری قاطعانه بر اساس منافع ملی و از همه مهمتر نعمت سرباز ولایت بودن است، زیرا تمام دستاوردهای دفاعی با عقل، درایت و نیت توأمان جوانانی رخ داده که امام خمینی(ره) و هشت سال دفاع مقدس را ندیده اند، اما ولایی بودن کارشان را با تمام وجود حس می کنند.

امیر اسماعیلی تاکید کرد: باید دشمنان بدانند با قدرت نشأت گرفته از حرمت خون شهدا و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری به هرگونه دست درازی به آسمان کشور جواب کوبنده ای با سفیر آتش‌های سلاح خواهیم داد.