دیدار پاپ با رئیس رژیم صهیونیستی

سیاسی

رهبر کاتولیک‌های جهان در دیدار با رئیس رژیم صهیونیستی بر اتحاد و مقابله با مسائل تفرقه‌انگیز و لزوم رسیدگی به مشکلات خاورمیانه خصوصا شرایط گروه‌های اقلیت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز پنج‌شنبه میزبان روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی و همسرش بود. پاپ در این دیدار مدال بزرگی را به ریولین داد که بر روی آن نوشته‌ شده بود: "به دنبال آنچه باشید که متحد می‌کند و بر اختلافات فائق آیید."

بر اساس بیانیه‌ واتیکان، این نشست و گفت‌وگوهای پس از آن با وزیر خارجه واتیکان، بر روند صلح خاورمیانه و لزوم و فوریت ارتقای فضای اعتماد میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان و نیز از سرگیری مذاکرات مستقیم برای رسیدن به توافقی که تمایلات مشروع دو طرف را برآورده کند، تاکید داشت.

این دیدار در حالی انجام شد که سال جاری میلادی در پی اولین توافق واتیکان با "کشور فلسطین"، تنش‌هایی ایجاد شد. واتیکان تاکید کرده است که "گفت‌وگوهای دوستانه" برای رسیدگی به شرایط سیاسی و اجتماعی خاورمیانه لازم است و باید توجه ویژ‌ه‌ای به شرایط مسیحیان و سایر گروه‌ها اقلیت شود.

انتهای پیام

کد N944747