تحولات فلسطین؛

گفتگوی تلفنی ابومازن و کری/ زخمی شدن کودک فلسطینی در شمال غزه

سیاسی

گفتگوی تلفنی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و وزیر امور خارجه آمریکا و زخمی شدن یک کودک فلسطین در شمال نوار غزه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست از جمله تحولات فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع خبری، نبیل ابو ردینه سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ابومازن در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه آمریکا وی را در جریان تحولات فلسطین قرار داد و طرفین به صورت صریح در مورد مسائل مختلف بحث و تبادل نظر کردند.

وی افزود: در این گفتگو طرفین توافق کردند در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که قرار است پایان ماه جاری در نیویورک برگزاری شود، به منظور بحث و تبادل نظر بیشتر، دیدار کنند.

خبر دیگر مربوط به تحولات فلسطین اینکه یک کودک فلسطینی عصر روز پنجشنبه در شهرک بیت لاهیا واقع در شمال نوار غزه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شد. به گفته شاهدان این کودک ۱۱ ساله فلسطینی از ناحیه پا زخمی و بیمارستان منتقل شد.

از سوی دیگر نظامیان صهیونیست یک زن فلسطینی و کودک وی و ۵ جوان فلسطینی را در روستای العیزریه بازداشت کردند. در همین رابطه «هانی حلبیه» سخنگوی کمیته های مقاومت مردمی گفت: نظامیان صهیونیست با حمله به روستای العیزریه اقدام به متوقف کردن و بازرسی از خودروهای عمومی و خصوصی کردند.

خبر دیگری حاکی است خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با صائب عریقات عضو کمیته مرکزی جنبش فتح در دوحه دیدار کرد. حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرد مشعل در این دیدار عریقات را در جریان آخرین تحولات سیاسی قرار داده و طرفین در این مورد بحث و تبادل نظر کرده اند.

به گفته منابع آگاه عریقات روز چهارشنبه به منظور دیدار با رهبران حماس و بررسی پرونده های مهم داخلی و خارجی وارد دوحه شده است.