ظریف در دیدار با نخست وزیر الجزایر:

مذاکرات هسته‌ای تهدید علیه هیچ کشوری نیست

محمد جواد ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با عبدالمالک سلال نخست وزیر الجزایر گفت: مذاکرات هسته‌ای تهدیدی علیه هیچ کشوری به شمار نمی رود و فرصتی مناسب برای دیپلماسی در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف در دیدار نخست وزیر الجزایر حل موضوع هسته ای را فرصتی برای دیپلماسی دانست و گفت: نشانه آن هم این بود که با کشورهای مستقل ودرحال توسعه نمی توانند با زبان تهدید سخن بگویند بلکه با زبان تکریم و احترام باید سخن بگویند.

وی ضمن اعلام آمادگی برای گفت و گوبا کشورهای منطقه و حل مشکلات آنها افزود: گفت و گو باید بین کشورهای ذی نفع در مسایل منطقه ای وجود داشته باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کمک به گفت و گو میان این کشورها را از محورهای مهم تلاش های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

وی روابط دوجانبه را مستعد گامهای بزرگتری دانست و اظهار امیدواری کرد کمیسیون اقتصادی دو کشور نیز نتایج بیشتری در این زمینه داشته باشد.

ظریف در این دیدار به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی در برنامه ریزی های کلان مد نظر است و بر همین اساس روابط با کشورهای دوست از اهمیت زیادی برخوردار است.
نخست وزیر الجزایر در این دیدار گفت: ایران اقدام موثر در مذاکرات هسته ای انجام داده است و این نتیجه را به دولت و ملت ایران تبریک می گویم.

وی به روابط بسیار خوب دو کشور اشاره کرد و گفت: مصمم هستیم در فصای جدید ناشی از توافق هسته ای گام های بزرگتری در جهت توسعه مناسبات فیمابین برداریم.
سلال افزود: باید همه کشورهای منطقه با درایت و حکمت در حل مشکلات منطقه گام بردارند.

نخست وزیر الجزایر به توافقات کمیسیون مشترک دو کشور اشاره کرد و گفت: پیگیری این توافقات در جهت تعمیق روابط دو کشور لازم است.

سلال به زمینه های همکاری های دوجانبه و منطقه ای اشاره کرد و افزود: خواستار فعال کردن حوزه های جدیدی اقتقادی بین ایران والجزایر شد.