اخبار ضدو‌نقیض درباره آزادسازی‌ شهر زبدانی در سوریه

سیاسی

در حالی که خبرنگار النشره در البقاع از کنترل کامل ارتش سوریه و حزب الله لبنان بر شهر زبدانی خبر داد، منابع لبنانی دیگر اعلام کردند که اخبار منتشر شده در این خصوص صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، ارتش سوریه و حزب الله اخیرا عملیات نظامی را برای آزادسازی شهر زبدانی واقع در حومه دمشق آغاز کرده و تاکنون کنترل بخش اعظم این شهر را در دست گرفته‌اند.

در همین حال خبرنگار شبکه النشره در استان البقاع اعلام کرد که ارتش سوریه و حزب الله کنترل کامل شهر زبدانی را پس از عقب نشینی افراد مسلح به سمت منطقه مضایا در دست گرفته‌اند و در حال حاضر مشغول خنثی سازی بمب‌های کارگذاشته شده در این شهر هستند تا آن را منطقه امن اعلام کنند.

این در حالی است که منابعی به پایگاه العهد اعلام کردند که اخبار منتشر شده در خصوص کنترل حزب الله و ارتش سوریه بر زبدانی و عقب نشینی افراد مسلح صحت ندارد و درگیری‌ها میان دو طرف در چندین محور همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر گروه مخالف "الجبهه الشامیه" که در حومه شمالی حلب در نزدیکی مرز با ترکیه فعالیت می‌کند، اعلام کرد که سه فرد مسلح داعش را در عملیاتی "محرمانه" در یکی از مناطق تحت سیطره داعش از پای درآورده است.

این جبهه اعلام کرد که این عملیات توسط یکی از یگان‌های امنیتی مخفی صورت گرفته که نخستین عملیات در نوع خود بوده است.

جبهه الشامیه وعده داده که دست به عملیات‌های بیشتری از این نوع علیه داعش بزند.

حومه شمالی حلب صحنه درگیری‌ها میان داعش و شورشیان مسلح سوری است و در حال حاضر داعش شهر مارع را که تحت سیطره مخالفان مسلح است محاصره کرده است.

مخالفان مسلح روز سه شنبه داعش را به شلیک دستکم 15 خمپاره به شهر مارع متهم کردند که در این خمپاره‌ها از گاز خردل استفاده شده است.

انتهای پیام

کد N942883