مخالفت رژیم صهیونیستی با برافراشتن پرچم فلسطین بر فراز سازمان ملل

فلسطين

رژیم صهیونیستی مخالفت شدید خود را با برافراشته شدن پرچم فلسطین بر فراز مقر سازمان ملل پیش از آغاز نشست آتی سران کشورهای جهان در ماه جاری میلادی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پاگاه خبری الشروق، ران بروسور، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در واکنش به این مساله از بان کی مون، دبیرکل این سازمان و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل خواست مانع از این اقدام شوند.

وی مدعی شد: برافراشته شدن پرچم فلسطین بر فراز سازمان ملل نقض اصل متعارف این سازمان مبنی بر برافراشتن پرچم کشورهای عضو است".

این مسئول صهیونیستی در پیامی به سران سازمان ملل مدعی شد که این اقدام فلسطین تلاشی برای به دست آوردن امتیازات است ولی این اقدام هیچ معنایی در سازمان ملل ندارد. این حرکت نه در مسیر ایجاد کشور فلسطین است و نه به صلح منجر می‌شود.

هفته‌ گذشته نیز پیش‌نویس طرحی به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شد که در آن برافراشته شدن پرچم کشورهای فلسطین و واتیکان در کنار پرچم 193 کشور دیگر خواسته شد.

گفتنی است فلسطین و واتیکان به عنوان کشور ناظر غیرعضو در سازمان ملل شناخته می‌شوند.

انتظار می‌رود این پیش‌نویس تا پیش از 15 سپتامبر تصویب شود . این پیش نویس توسط 21 کشور از جمله عربستان، الجزایر، مصر و اردن ارائه شده است.

انتهای پیام

کد N942747