ساکاشویلی: احتمال تکرار سناریوی دونباس در اودسا وجود دارد

میخائیل ساکاشویلی هشدار داد، با توجه به شرایط بی‌ثبات اجتماعی و سیاسی در اوکراین احتمال دارد سناریویی که در دونباس به وقوع پیوست، درباره اودسا نیز تکرار شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، میخائیل ساکاشویلی، رئیس‌جمهوری سابق گرجستان و فرماندار فعلی منطقه اودسای اوکراین اعلام کرد: این احتمال وجود دارد که اودسا بخواهد از اوکراین جدا شود زیرا دلایلی مکفی برای اتخاذ این تصمیم را دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که معتقد است احتمال تکرار سناریوی دونباس در مورد اودسا وجود دارد. ساکاشویلی همچنین به این موضوع اشاره کرد که این احتمال از آنجا قوت می‌گیرد که در هر حال حاضر وضعیت سیاسی و اجتماعی اوکراین در شرایط بی‌ثباتی قرار دارد.

وی در این باره گفت: در حال حاضر منطقه بی‌ثبات است و احتمال وقوع رویدادهای خطرناک به لحاظ سیاسی و اجتماعی وجود دارد. ساکاشویلی اظهار کرد: دولت اوکراین عملکرد بسیار ضعیفی داشته است و رسانه‌های اوکراینی نیز از آن حمایت نمی‌کنند.

رییس‌جمهوری اوکراین خرداد ماه میخائیل ساکاشویلی، رهبر سابق گرجستان را به عنوان فرماندار منطقه استراتژیک اودسا تعیین کرد. ساکاشویلی در جریان ریاست جمهوری خود بر گرجستان تبدیل به یکی از دشمنان سرسخت رهبری روسیه شد و تلاش کرد تا این جمهوری متعلق به شوروی سابق را به غرب نزدیک‌تر کند.

انتهای پیام

کد N942529