آیت الله سلیمانی در اجلاسیه خبرگان رهبری:

رسانه ملی خدمات نظام به اهل‌سنت را پوشش دهد/ تعامل خوب شیعه و سنی

سیاسی

امام جمعه زاهدان از صدا و سیما خواست تا خدمات نظام اسلامی به همه استانها از جمله استانهای برخوردار از اهل سنت را به طور خوب و گسترده پوشش دهد تا فتنه ها برای ایجاد اختلاف خنثی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سلیمانی دیگر نماینده مجلس خبرگان بود که در جلسه عصر مجلس خبرگان رهبری به ایراد سخن پرداخت.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در ابتدای نطق خویش، آماری از پیشرفت­ های این استان در بخش های آموزشی، فرهنگی، درمانی و خدماتی که پس از پیروزی انقلاب سخن گفت و اظهار داشت: «پیش از انقلاب فقر و مشکلات مختلف در استان سیستان و بلوچستان کاملاً مشهود بود، اما پس از پیروزی انقلاب، خدمات نظام به این استان به گونه ای بوده است که استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر، جزء استانهای در حال پیشرفت و توسعه وسیع محسوب می شود».

وی در ادامه بر تعامل خوب و سازنده شیعیان و اهل سنت در کشور به ویژه در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: «علی رغم تلاشهای نظام برای ایجاد تعامل سازنده حاکمیت و اهل سنت، عده ای تلاش می کنند با تفرقه افکنی، دستاوردهای نظام در خدمت رسانی به مناطق محروم به خصوص منطقه سیستان و بلوچستان و برادران اهل سنت را خدشه دار کرده و به یک جنگ و گسل مذهبی دست یابند. اما بحمدالله با تدبیر مقام معظم رهبری برای ایجاد وفاق بین علمای شیعه و سنی، خیلی از توطئه ها و دسیسه های دشمنان تاکنون خنثی شده و منویات شوم استکبار برای ایجاد تفرقه مذهبی در مناطقی که برادران اهل سنت و شیعیان به طور مسالمت آمیز در حال زندگی و تعامل هستند. نقش بر آب شده است».

آیت الله سلیمانی امام جمعه زاهدان در پایان از صدا و سیما خواست تا خدمات نظام اسلامی به همه استانها از جمله استانهای برخوردار از اهل سنت را به طور خوب و گسترده پوشش دهد تا فتنه ها برای ایجاد اختلاف خنثی شود.

پس از پایان نطق های پیش از دستور دو تن از اعضای مجلس خبرگان، طرح پیشنهادی کمیسیون آیین نامه این مجلس درباره کلیات افزایش تعداد نمایندگان مجلس خبرگان در دوره پنجم، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بعد از گزارش مخبر کمیسیون، موافقان و مخالفان این طرح، اظهار نظر کردند.