کلینتون در حمایت از توافق هسته‌ای سخنرانی می‌کند

هیلاری کلینتون,برجام

هیلاری کلینتون هم‌زمان با برگزاری راهپیمایی رقیب جمهوری‌خواه خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علیه توافق هسته‌ای در حمایت از این توافق سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سی.بی.اس نیوز، هیلاری کلینتون، پیش‌تاز کاندیداتوری حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا قرار است در نهم سپتامبر در حمایت از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 سخنرانی کند.

سناتور تدکروز و دونالد ترامپ کاندیدای جمهوری خواه انتخابات سال آینده آمریکا نیز همزمان قرار است یک راهپیمایی علیه این توافق برگزار کنند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا پیش از این نیز ضمن اعلام حمایت خود از توافق هسته‌ای ابراز امیدواری کرده بود که این توافق سرانجام در کنگره تصویب شود، چون اگر قانونگذاران تصمیم به نابودی آن بگیرند، به نفع آمریکا نخواهد بود و حاوی این پیام بد خواهد بود که رییس‌جمهور آمریکا در عرصه سیاست خارجی ناتوان است.

این در حالی است که سناتور تد کروز و دونالد ترامپ هر دو با توافق هسته‌ای مخالفت کرده‌اند و راهپیمایی هفته آینده فرصتی است تا بتوانند این دیدگاه خود را به سمع و نظر افراد بیش‌تری برسانند.

به گزارش سی.بی.اس نیوز، کنگره قرار است 17 سپتامبر درباره قطعنامه مخالفت آمیز علیه توافق هسته‌ای رای گیری کند که با توجه به این که جمهوری خواهان اکثریت آراء در اختیار دارند احتمال رد توافق در کنگره زیاد است. اما باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا تهدید کرده است که اگر توافق هسته‌ای مورد مخالفت قرار گیرد آن را وتو خواهد کرد. در این صورت کنگره به دو سوم آراء برای لغو وتوی رییس‌جمهور نیاز خواهد داشت که به گفته بسیاری دستیابی به آن بعید به نظر می‌رسد.

انتهای پیام

کد N942058