نماینده مردم قزوین:

باید چاره‌ای اساسی برای مشکلات مالی هیئت‌های ورزشی اندیشید

سیاسی

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس گفت: هیات‌های ورزشی نباید منتظر کمک مالی آنچنانی از اداره کل ورزش‌وجوانان باشند و باید خود هیات‌ها راه درآمدزایی را پیدا کنند.

داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، تصریح کرد: وضعیت مالی هیئت‌های ورزشی در استان‌ها متاثر از وضعیت بودجه کل کشور و سرانه ورزشی هر استان است. بودجه کشور از وضعیت خوبی برخوردار نیست و اکثر بودجه برای بخش جاری ادارات و کشور صرف می‌شود به طوری که حتی در بخش عمرانی و صنعت نیز مقداری با کمبود بودجه روبرو هستیم.

وی افزود: بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال جاری در مجلس شورای اسلامی ارتقای خوبی داشته است ولی با این وجود نیز بودجه این وزارتخانه مبلغ قابل اعتنایی نیست.

وی با اشاره به این‌که «بودجه وزارت ورزش و جوانان برای هزینه‌های جاری و عمرانی در دستور کار قرار می‌گیرد»، ادامه داد: به همین دلیل هیئت‌های ورزشی نمی‌توانند از ادارات ورزش و جوانان بودجه چندانی را دریافت کنند ولی در همین راستا جلساتی را با وزیر ورزش و جوانان برگزار کرده‌ایم و نتیجه جلسات اعطای بسته‌های حمایتی و کمک تجهیزاتی به هیئت‌های ورزشی بوده است.

این نماینده مجلس با اشاره به این‌که «جمعیت ورزشی استان قزوین جمعیت بالایی است»، توضیح داد: در شهر قزوین حدود 51 هیئت ورزشی وجود دارد که به همین تناسب هم در شهرستان‌های استان هیئت ورزشی فعال داریم که حتی در بعضی از هیئت‌ها حدود 100 تیم فعالیت دارند. برای چنین جمعیت بزرگ ورزشی با این بودجه‌های اندک کاری نمی‌توان انجام داد و باید چاره‌ای برای بی‌پولی هیئت‌های ورزشی که یکی از اصلی‌ترین معضلات پیش روی هیئت‌ها برای طی کردن ورزش حرفه‌ای است، اندیشید.

وی افزود: در همین راستا کارهای خوبی مثل راه‌اندازی باشگاه کاسپین صورت گرفته و با تاکیدی که به مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین شده در آینده‌ای نزدیک با راه‌اندازی باشگاه‌های صنعت و کشاورز بخش چشمگیری از این مشکل حل خواهد شد. این باشگاه‌ها می‌توانند چندین هیئت را زیر نظر خود بگیرند. تمام تلاش‌ها در استان برای راه‌اندازی مجدد این باشگاه‌ها در نظر گرفته شده است تا بتوانیم با کمک گرفتن از بخش صنعت و کشاورزی مقداری از باری که بر روی دوش هیئت‌ها سنگینی می‌کند را برداریم.

وی با اشاره به این‌که «باید چاره‌ای اساسی برای مشکلات مالی هیئت‌های ورزشی اندیشید» افزود: مشکلات مالی هیئت‌ها را باید ریشه‌ای حل کرد و تنها راه‌ حل استفاده از اسپانسرهای قوی و مطمئن است که برای چندین سال تعهد تیم داری در چند رشته ورزشی را داشته باشند.

انتهای پیام

کد N942034