مشعل خواستار مشارکت واقعی در عرصه سیاسی فلسطین شد

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) خواستار مشارکت واقعی در تصمیم‌گیری‌های سیاسی، نظامی، مبارزاتی و امنیتی فلسطین شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) خاطرنشان کرد: ما نیازمند دموکراسی و انتخابات برای سازندگی نهادهای فلسطینی هستیم اما در عین حال به مشارکت واقعی نیز نیاز داریم.

مشعل تصریح کرد: هر طرف فلسطینی جایگاه خود را در تصمیم‌گیری‌های نظامی، مبارزاتی، سیاسی و امنیتی دارد و همه ما چه در قبال نوار غزه و چه کرانه باختری یا قدس، اراضی 48 و یا خارج از فلسطین مسئول هستیم.

مشعل در سخنان خود از تماس تلفنی با سلیم زعنون، رئیس شورای ملی فلسطین خبر داد و گفت: در این تماس تلفنی بر اهمیت وحدت ملی فلسطین تاکید کردم و گفتم که هیچ چیزی نمی تواند جایگزین وحدت و منافع ملی ما شود. همه ما شهید داده ایم و رهبران برجسته ای را تحویل داده‌ایم اما جهانیان تنها در صورتی به ما به دیده احترام نگاه می کنند که متحد باشیم.

وی به اقشار مختلف ملت فلسطین اطمینان داد: در جریان تماس های اخیر، اوضاع به نفع ما بوده است و دشمن صهیونیستی با وجود تجاوزات و زورگویی، خسارت های زیادی را متحمل شده و وجهه رژیم صهیونیستی در جهان تخریب شده است. اکنون نگرش افکار عمومی جهانیان به رژیم صهیونیستی تغییر کرده و آنها از دست این رژیم خسته شده‌اند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد: ایستادگی فلسطینیان جامعه بین‌المللی را مجبور می کند که در صورت وحدت و همبستگی به تصمیمات و حقوق ویژه ما احترام بگذارند.

مشعل ضمن تمجید از عظمت ملت فلسطین تصریح کرد: ملت فلسطین ملتی قدرتمند است که خداوند تمامی ویژگی های مردانگی، شجاعت و ایستادگی را در وجود آن قرار داده و این ملت در برابر تمامی طرف هایی که سعی در شکست دادن و به زانو درآوردن آن را دارند، ایستادگی کرده است.

این رهبر برجسته فلسطینی در پایان از کشور قطر به خاطر کمک‌ها و میزبانی مطلوب از ملت فلسطین تشکر کرد و گفت: ما به هر کسی که خوبی در حق ما کند، وفادار هستیم و هر جا رفته ایم آنجا را آباد کرده ایم؛ چرا که سازندگی امت شرطی منطقی برای ساختن امت و بازگشت به فلسطین است.

انتهای پیام

کد N941155