مغز متفکر عملیات انتحاری داعش: از کار خود پشیمان نیستم

مغز متفکر حملات اتنحاری داعش در بغداد که تاکنون صدها تن در عملیات‌های طراحی شده وی کشته یا زخمی شده‌اند، می‌گوید که اصلا از کار خود پشیمان نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه گاردین، این شخص که ملقب به ابوعبدالله است، مغز متفکر عملیات انتحاری داعش در عراق نامیده می‌شود. در عملیات‌های طراحی شده توسط وی که در ابتدای لیست افراد تحت تعقیب دستگاه امنیتی عراق قرار داشت، بیش از 100 تن کشته شده‌اند. او از سوی رهبران این گروه تروریستی به نام "طراح" شناخته می‌شد.

ابوعبدالله مسئول انتقال عاملان انتحاری داعش به نقاط مورد نظر از جمله مساجد، دانشگاه‌ها، ایست‌های بازرسی و بازارهای شهر بغداد برای اجرای عملیات‌ بود.

این روزنامه تاکید می‌کند که ابوعبدالله پس از اینکه در ژوئیه گذشته بازداشت شد، اکنون در یکی از زندان‌های عراق نگهداری می‌شود و به شدت تحت کنترل است.

وی در مصاحبه‌ای 90 دقیقه‌ای با روزنامه گاردین گفت: در عملیات انتحاری که برنامه‌ریزی کرده دستکم 100 عراقی که بیشترشان از نیروهای امنیتی بودند، جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اذعان به اینکه در برخی از این عملیات‌ها تعدادی از شهروندان عادی از جمله زنان و کودکان نیز کشته شده‌اند به گاردین گفته که ساعاتی قبل از انتقال عاملان انتحاری به محل عملیات با آنها نماز می‌خوانده است!

طراح درباره نحوه انتخاب این افراد برای انجام عملیات انتحاری گفت: آنها پیش من می‌آمدند و من مستقیم به چشمان آنها نگاه می‌کردم تا ببینم برای این کار آماده هستند یا نه، سپس با آنها می‌نشستم و "عبادت" می‌کردم.

این عامل داعش تاکید کرد که از کارهای خود پشیمان نیست و به درست بودن آن ایمان دارد.

انتهای پیام

کد N940858