وزیر دفاع در گفتگو با المیادین:

ایران از پشتیبانی مقاومت دست برنمی‌دارد / مذاکره برای جنگنده سوخو

سیاسی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران از حمایت جنبش‌های مقاومت دست بر نمی‌دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  سردار حسین دهقان در گفتگو با شبکه خبری المیادین با تاکید بر احترام به تعهدات ایران در توافق هسته ای، نسبت به بی تعهدی طرف مقابل هشدار داد و گفت در این صورت با واکنش سختی مواجه خواهند شد.

وی در این گفتگو که امروز دوشنبه از شبکه المیادین پخش شد، ادامه داد: روسیه تحویل موشک های اس ۳۰۰ را تا پایان سال جاری آغاز خواهد کرد.

سردار دهقان در گفت و گو با المیادین اظهار داشت با طرف روس درباره تجهیز ایران به جنگنده های پیشرفته سوخو مذاکره کردیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی بدانند که جنبش های مقاومت مانند حزب الله، حماس و جهاد می توانند هر آنچه نیاز دارند را در مکان هایی که حضور دارند، فراهم کنند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از حمایت جنبش‌های مقاومت دست بر نمی‌دارد و در حمایت از این جنبش ها درنگ نخواهد کرد.

دهقان گفت: همواره و به طور علنی اعلام کرده ایم که تحت هیچ شرایطی از حمایت معنوی و مادی حزب الله و هر یک از تشکیلات مقاومت که در مقابل سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی بایستد؛ دست نمی کشیم و این روش را ادامه خواهیم داد.

وزیر دفاع ایران توضیح داد که توسعه و ساخت موشک های بالستیک با توجه به تهدیداتی که ایران با آن روبه روست ساخته می شود.

دهقان تاکید کرد: ایران به بررسی و انتخاب این موشک ها اقدام کرده و چنانچه لازم باشد از آنها استفاده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هیچ ملتی امنیت خود را معامله نمی کند، گفت: ممکن نیست که بنشینیم و نظاره گر دشمنی باشیم که درحال پیشرفته کردن سلاحش است و هر روز ما را تهدید می کند و بگوییم که باید به درخواست غیر معقول آنان احترام بگذاریم به همین دلیل هیچ قید و بندی را در موضوع بالستیک به رسمیت نمی شناسیم و اساسا بندهای اعلام شده واقعیت ندارند چرا که ما هیچ موشکی که قادر به حمل کلاهک هسته ای باشد نساخته ایم.