قدردانی قائم‌مقام اوقاف از ساکنان دروازه‌ عتبات

سازمان اوقاف,اوقاف

قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه از خدمت‌رسانی مردم ایلام در سال گذشته از زائران عتبات عالیات قدردانی کرد.

قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه از خدمت‌رسانی مردم ایلام در سال گذشته از زائران عتبات عالیات قدردانی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام عبدالرضا عابد در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور آمادگی دارد تا در راستای نیات واقفان به زائران عتبات عالیات خدمت‌رسانی ‌کند.

وی با اشاره به تردد بالای زائران در مرز مهران برای مشرف شدن به عتبات عالیات افزود: مردم استان ایلام از ابتدای انقلاب و چه در دوران هشت سال دفاع مقدس با فداکاری و شجاعت دین خود را به کشور ادا کرده‌اند.

قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: انصافاً مردم این استان مرزی خدمات درخور تقدیری را به زائران کربلا ارائه کرده‌اند که مطمئناً امسال با فعالیت‌های انجام‌شده این خدمات بیشتر و سازمان‌یافته‌تر خواهد بود.

محمدرضا مروارید استاندار ایلام نیز در این دیدار با بیان اینکه این مسیر سرشار از قداست و پاکی است چراکه در دوران‌های مختلف و در طول تاریخ همواره با شهید و شهادت درآمیخته است، تصریح کرد: مردم ایلام همواره به عشق مردم ایران در سنگرهای مقاومت و با عشق به اهل‌بیت در مقابل جبهه بی‌عدالتی و ظلم ایستادند تا امروز ایران و ایرانی در جزیره ثبات در کانون ناامنی خاورمیانه با آرامش و امنیت خاطر زندگی کند و امروز این مردم خاک‌پای زوار سرور و سالار شهیدان و خادمین و زوار اهل‌بیت و سادات هستند.

وی ادامه داد: مردم استان ایلام از قدیم ارادت ویژه به ائمه اطهار و معصومین (ع) و سادات داشته‌اند به‌گونه‌ای که حتی خان این منطقه میزبان سادات جلیل‌القدر بوده است و استان یکدست شیعه ایلام به زائران ارادت خاصی دارند و در هر زمانی به‌خوبی از زائران عتبات عالیات استقبال و پذیرایی می‌کنند.

وی گفت: ایلام پل ارتباطی بین مراکز دینی اسلام و تشیع است که به فراخور این موضوع مردم این دیار ارادت خاصی خدمت ائمه، امامزادگان و سادات دارند این استان یکدست شیعه در هر زمانی پذیرای زوار عتبات عالیات است و مردم در این راه با عشق‌ورزی به زوار خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی عنوان کرد: ایلام به دلیل این موقعیت ویژه، روزانه شاهد تردد زائرانی از کشورهای مختلف است که از طریق مرز مهران برای مشرف شدن به حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) وارد کشور می‌شوند.

انتهای پیام

کد N940631