استقرار ارتش الجزائر در مرزهای تونس

منابع آگاه الجزایری اعلام کردند نیروهای ویژه ارتش ملی این کشور از چند روز پیش برای رویارویی با گروه‌های تروریستی در مرزهای شرق الجزایر با تونس مستقر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه الفجر الجزائر، به گفته این منابع اقدام ارتش الجزائر در استقرار نیروهای خود در مرز با تونس در حالی صورت گرفته که نیروهای ارتش تونس در مرزها، عملیات پاکسازی و تعقیب گروه‌های تروریستی را آغاز کرده‌اند و به تازگی به مرکز گمرکی تونس در منطقه "القصرین" یورش برده و تعدادی از کارکنان این گمرک را ترور کردند.

منابع مذکور افزودند که فعالیت‌های ارتش ملی الجزائر در چارچوب طرح اضطراری و پیگیرانه‌ای است که فرماندهی ارتش با هدف قطع مسیرهای امدادرسانی به گروه‌های تروریستی در مناطق داخلی در تمامی طول مرزهای شمالی و جنوبی اجرا کرده است.

همچنین یگان‌های ارتش الجزائر با حمایت تعدادی از هلیکوپترهای جنگی و یگان‌های پیاده‌نظام و نیروهای زمینی در راستای تامین امنیت مرزها در مقابل خطر نفوذ گروه‌های تروریستی در مرزها مستقر شدند.

منابع بومی ولایت الطارف در تونس نیز اعلام کردند که همزمان با عملیات ارتش تونس در نوار مرزی مشترک دو کشور، ‌تیپ ویژه ارتش ملی لجزائر در مناطق وسیعی از کوه های الزیتونه، المرادیه، بوحجار و ام الطبول و کلیه مناطق مرزی با تونس عملیات گسترده پاکسازی را آغاز کردند.

انتهای پیام

کد N940520