ترور 4 تن از رهبران تظاهرات مردمی در عراق

عراق

منابع عراقی اعلام کردند که چهار تن از مسئولان برپایی تظاهرات مردمی عراق به دست افراد مسلح ناشناس ترور شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، منابع عراقی اعلام کردند که "خالد العکیلی"، یکی از فعالان عراقی که رهبری تظاهرات مردمی در عراق را برعهده داشت، به ضرب گلوله افراد مسلح در مقابل منزلش در بغداد ترور شد.

همچنین "هیثم الرکابی" و "ولید سعید الطائی" دو تن دیگر از مسئولان برگزاری تظاهرات در عراق در ناصریه، مرکز استان ذی‌قار به دست افراد مسلح ناشناس ترور شدند.

"صباح الکرموشی" نیز که از جمله برجسته‌ترین فعالانی است که تحصن در استان بصره را برپا کردند به دلیل انفجار بمبی که در خودروی وی کار گذاشته شده بود ترور شد.

"عزیز الحلفی" از جمله فعالان شرکت کننده در تظاهرات در استان بصره نیز در معرض تلاش برای ترور قرار گرفته و زخمی شد.

"احمد النجم" و "احمد التمیمی"، از دیگر فعالان نیز در معرض ترور با هفت تیر مجهز به صدا خفه کن در استان بصره قرار گرفتند.

ترور مسئولان برپایی تظاهرات در عراق درحالی صورت می‌گیرد که دستگاه‌های امنیتی تاکنون نتوانسته‌اند عاملان این حوادث را شناسایی یا بازداشت کنند.

میدان "التحریر" بغداد و شهرهای اصلی در مرکز و جنوب عراق از چند هفته گذشته صحنه تظاهرات گسترده مردم عراق علیه فساد در دولت و نبود خدمات اساسی بوده است.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق نیز خواهان برآورده کردن خواسته‌های تظاهرکنندگان و مبارزه با فساد در ادارات و وزارتخانه‌ها شده است. وی اخیرا دست به اصلاحات گسترده در نظام سیاسی عراق زد و معاونت‌های رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر را لغو کرد.

انتهای پیام

کد N940415