تصویب قانون جنگ‌افروزی ژاپن، توازن جهان را برهم می‌زند

ژاپن

ژاپن در آستانه تصویب قانونی جدیدی است که اجازه خواهد داد این کشور برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم در جنگ‌های خارجی شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه نیشن پاکستان، نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که اکثر مردم ژاپن با بالیدن به سیاست‌های صلح‌طلبانه سابق خود با این سیاست جدید مخالفند.

در این راستا ده‌ها هزار نفر روز گذشته در مقابل پارلمان ژاپن در اعتراض به این قانون جدید تجمع کردند.

در تظاهرات اخیر توکیو حضور جوانان و مادران جوان در حالی توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد که پیش از این اتحادیه‌های کارگری و فعالان چپ‌گرا عمده اعضای آن را تشکیل می‌دادند.

در بین 162 کشوری که مورد تحلیل مرکز مطالعات صلح و اقتصاد قرار گرفتند، 81 مورد از جمله ژاپن هیچ دخالتی در مناقشات خارجی نداشته‌اند.

این آمار نشان می‌دهد که اگر ژاپن قانون جدید را تصویب کند، این تعادل بر هم بخورد و آن زمان می‌توان گفت که اکثر کشورهای جهان درگیر جنگ‌های خارجی هستند.

براساس این آمار، بدترین کشور در دگیری‌های داخلی اوگانداست. این کشور شدیداً درگیر مبارزه با شورشیان جمهوری دموکراتیک کنگو و همچنین ارتش مقاومت لرد است.

آمریکا در رتبه دوم و پس از آن روآندا و انگلیس قرار دارند.

براساس گزارش این مرکز مطالعات، با خروج نیروهای خارجی از افغانستان رتبه‌بندی کشورهایی چون انگلیس بهبود یافته است! در مجموع ژاپن هشتمین کشور صلح‌طلب جهان است.

انتهای پیام

کد N940391