آل هاشم: اقدامات خوب دولت یازدهم قابل تقدیر است

دولت,ارتش جمهوري اسلامي ايران,عقيدتي سياسي ارتش,هفته دولت

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تقدیر از دستاوردهای دولت گفت: باید مراقب نفوذ فرهنگی دشمن در کشور بود زیرا دشمنان ما می‌دانند که از طریق تهاجم نظامی نمی‌توانند با جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تقدیر از دستاوردهای دولت گفت: باید مراقب نفوذ فرهنگی دشمن در کشور بود زیرا دشمنان ما می‌دانند که از طریق تهاجم نظامی نمی‌توانند با جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام آل هاشم در جمع فرماندهان، مسئولان و کارکنان گروه مخابرات ستاد ارتش با گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریسم گفت: در جمهوری اسلامی ایران 17 هزار نفر از مسئولان و مردم عادی توسط 16 گروه تروریستی به شهادت رسیده‌اند و ایران یکی از مخالفان هرگونه اقدام تروریستی در هر نقطه از جهان است.

وی، شهادت شهیدان رجایی و باهنر را نمونه‌های بارز از عملکرد گروه‌های تروریستی در به شهادت رساندن مسئولان ایران اسلامی دانست که هر دو در حال خدمت عاشقانه به کشور و مردم به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه به اقدامات تروریستی دشمنان نظام در سال 1360 پرداخت و گفت: ترور مقام معظم رهبری در 6 تیر سال 1360 که البته با لطف خدا سایه رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) بر سر نظام باقی ماند تا بعد از امام (ه) ایشان با همان صلابت دوران امام خمینی (ره) رهبری نظام را برعهده داشته باشند و هفتم تیر ماه سال 1360 شهادت آیت الله بهشتی و 72 نفر از یاران بزرگوارشان در انفجار دفتر حزب جمهوری؛ نمونه ای از اقدامات تروریستی گروه‌های معاند نظام در این سال بود.

آل هاشم همچنین با بیان اینکه دشمنان نظام از وقوع انقلاب اسلامی در ایران غافلگیر شده بودند، افزود: دشمنان ما به جهت جلوگیری از آثار پیروزی انقلاب و تحمیل نقشه‌های شوم خود، اقدامات تروریستی می‌کردند.

وی در ادامه هدف دشمنان از این اقدامات و دیگر اقداماتشان که تاکنون نیز ادامه دارد را براندازی نظام دانست و افزود: با نگاه به عملکرد دشمنان از بدو پیروزی انقلاب در ایجاد نا آرامی در نقاط مختلف کشور مانند گنبد، آذربایجان غربی، کردستان، ترور مسئولان کشور در همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب مانند شهید سپهبد قرنی، آیت الله مطهری، ائمه جمعه و جماعات کشور، تحمیل جنگی همه جانبه به کشور با مشارکت تمام کشورهای استعمارگر دنیا و بعد از جنگ نیز تحریم، ترور، تهاجم فرهنگی و ناامید کردن مردم به ویژه جوانان نسبت به آینده کشور و جدا کردن آنها از انقلاب و نظام؛ به هدف اصلی دشمنان پی می‌بریم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه نامگذاری هفته دولت در ایام شهادت شهیدان رجایی و باهنر را بسیار مناسب دانست و افزود: این دو شهید بزرگوار عاشق خدمت به مردم بودند و در این راه جان خویش را تقدیم کردند پس این نامگذاری بسیار مبارک است و ما نیز هفته دولت را به تمامی دولتمردان جمهوری اسلامی ایران که با تمام وجود در خدمت مردم و آرمان‌های نظام و انقلاب هستند تبریک می‌گوییم.

وی افزود: دولت‌هایی که پس از پیروزی انقلاب بر سر کار آمده‌اند، خدمات خوبی را با توجه به امکانات و مقدوراتشان در اختیار مردم قرار داده‌اند و دولت یازدهم نیز تاکنون اقدامات خوبی را انجام داده که در بعضی از مسائل مانند کنترل نرخ تورم، بهداشت و درمان، دیپلماسی و حل مسئله هسته‌ای از نمود بیشتری برخوردار است و قابل تقدیر است.

آل هاشم گفت: با وجود تعاملاتی که در سطح بین الملل توسط دولتمردان انجام شده اما همیشه باید به یاد داشته باشیم که استعمارگران مانند گذشته به فکر نفوذ در جمهوری اسلامی ایران هستند و به چیزی کمتر از براندازی نظام راضی نمی‌شوند بنابراین لازم است بدانیم آنها دائم بهانه‌جویی کرده و اگر مسئله هسته‌ای نیز به تفاهم نهایی برسد باز مساله دیگری را بهانه کرده و به دنبال ضربه زدن به نظام ما هستند.

آل هاشم توجه به مسائل فرهنگی را همیشه مهم و در هفته دولت مهمتر دانست و ضمن اینکه از دولتمردان خواست به این مسئله توجه لازم و کافی را داشته باشند، افزود: امروز دشمنان ما می‌دانند از طریق نظامی نمی‌توانند با جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند چرا که این نوع برخورد برای آنها بسیار پرهزینه خواهد بود بنابراین با وجود تهدیداتشان دست به این حماقت نمی‌زنند و راه دیگری که همان تهاجم فرهنگی گسترده است را انتخاب کرده‌اند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش هدف اصلی دشمنان در جنگ فرهنگی را جوانان کشور که پشتوانه نظام هستند دانست و افزود: متأسفانه در بعض از موارد نیز دشمنان به اهداف فرهنگی خود دست پیدا کرده‌اند که برای مقابله نیاز به کار فرهنگی گسترده‌تر و جدی‌تری وجود دارد.

آل هاشم اختلاف افکنی بین قومیت‌های مختلف ایرانی، ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی، تضعیف مسئولان نظام، نا امید کردن جوانان نسبت به آینده، ترویج مواد مخدر در کشور را از دیگر اقدامات دشمن در جهت تضعیف و در نهایت براندازی نظام دانست و افزود: این اقدامات دشمنان، مسئولیت مسئولان نظام به ویژه در زمینه فرهنگی را افزایش داده و اهتمام و توجه ویژه آنها را می‌طلبد.

نماینده ولی فقیه در ارتش توجه ویژه دولتمردان به مسائل اقتصادی به ویژه در حال حاضر که دشمن تمرکز فشارهای خود بر نظام را در این عرصه گذاشته، بسیار مهم خواند و گفت: در این زمینه لازم است به نصایح و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که تحت عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح کرده‌اند توجه ویژه شود.

وی گفت که اقتصاد مقاومتی، راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی است.

آل هاشم در پایان خود اتکایی را عاملی مهم در زمینه رهایی از مشکلات اقتصادی کشور دانست و تولید در داخل کشور و نیز مصرف تولیدات داخلی را عاملی مهم در این باره برشمرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز به درستی بر این عامل تأکید کرده و آن را بسیار مهم برشمرده‌اند.

انتهای پیام

کد N940158