وزیر دفاع :

دولت، ملت و نیروهای مسلح همدل و هم زبان به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

سیاسی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد که دولت، ملت و نیروهای مسلح همدل و هم زبان به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم صبحگاه ستاد کل نیروهای مسلح طی سخنانی با گرامی داشت این هفته و نام و یاد شهیدان رجایی و باهنرگفت: این شهیدان بزرگوار با ایمان، اعتقاد، پیوند با ملت و رهبری و انگیزه خالص برای خدمت گزاری به اسلام و مردم، نامی ماندگار و جاودان در عرصه عمومی کشور و دنیا به جا گذاشتند و ما باید با اسوه و الگو قرار دادن آن ها، هر روز بر عزت و عظمت اسلام، مسلمین و ملت عظیم و شریف مان بیفزاییم وقله های افتخار را بیش از پیش فتح کنیم .

وی افزود: امروز ملت ما در عرصه جهانی به جایگاهی دست یافته است که قدرت های بزرگ به علت عظمت ، ایستادگی، مقاومت و یکپارچگی در مقابلش سر تسلیم فروآورده‌اند و با وجود غرور و تکبر فراوان نظام استکباری، متقاضعانه بر پای میز مذاکره نشستند و حقوق ملت ایران را تمکین کردند.

وزیر دفاع با اشاره به نام گذاری سال 94 به عنوان سال دولت و ملت ، همدلی و همزبانی و شرایط حاکم در داخل و محیط پیرامونی کشور تصریح کرد : ما امسال در کشور شرایط سختی را تجربه می کنیم زیرا نظام سلطه در سلسله اقدامات و توطئه هایی که بر علیه انقلاب اسلامی انجام داده است، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا سخت ترین شرایط را بر کشور ما تحمیل کند گرچه ملت همیشه در صحنه ایران در نهایت طرف پیروز هر نبردی خواهد بود .

دهقان گفت: اخیرا آمریکا با میدان داری عربستان جنگ نفتی را به راه انداخته است و باعث شده درآمدهای نفتی به شدت کاهش و به 40 دلار یا کمتر برسد و در عین حال دست یابی به سرمایه و دانش را از خارج مرزها به شدت محدود کرده اند، البته ملت ایران تمامی محدودیت ها را به فرصت و آن ها را تبدیل به اقتدار و توسعه کرده و هیچ گاه آنان قادر نخواهند بو ملت ایران را از مسیر عزت و استقلال خود دور کنند.

وزیردفاع افزود:امروز در محیط پیرامونی جمهوری اسلامی ایران، آمریکا و اسرائیل با علم کردن و حمایت، پشتیبانی، آموزش و پوشش تبلیغاتی از تروریست های اجاره ای درصدد برقراری تسلط بر کشورهای اسلامی و تحقیر آن ها هستند.

دهقان گفت : برخی کشورها به صورت نا باورانه، غیرانسانی و ددمنشانه دست به کشتار کودکان، زنان، جوانان و نسل کشی و از بین بردن همه زیرساخت های اقتصادی کشورها زده و در این میان تنها حامی این ملت های مظلوم ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران است .

وزیر دفاع افزود : حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مظلوم، زمینه ادامه فعالیت ها علیه تروریسم را فراهم می کند وما مصرانه به حمایت از مقاومت و تمام کشورهای تحت سیطره ظلم و تبعیض ادامه خواهیم داد.

دهقان با بیان اینکه اتهام ساختگی حرکت به سمت تسلیحات هسته ای را پشت سر گذاشته ایم تصریح کرد : آنچه که در برجام انجام شد، علاوه بر رعایت خطوط قرمزی که از سوی رهبری عظیم الشان ترسیم شده بود حفظ تمامی زیرساخت ها و توانمندی ها و فناوری های صلح آمیز هسته ای و فراهم شدن زمینه توسعه بیش از پیش تحقیق و پژوهش در این حوزه است.

وزیر دفاع گفت : آن چه در این توافق حاصل شد دستاورد عظیمی بود که نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت ایران تحت رهبری مقام معظم رهبری و مجاهدت فرزندان ملت ایران در عرصه نبرد دیپلماتیک بود.

دهقان خاطر نشان کرد: ملت ایران برای تامین امنیت خود نیازی به مجوز از مقامی ندارد و آنچه لازم می داند برای توسعه اقتدار خود با عزم و اراده ای قاطع با قدرت دنبال می کند.

وی افزود : امروز نیروی های مسلح، دانشمندان ومتخصصان زبده کشور در صنایع دفاعی با دارا بودن زیرساخت های پژوهشی و صنعتی قادرند نیازهایمان را با وجود تهدیدات مستمر با طراحی، تولید بومی در داخل تامین و در اختیار نیروهای مسلح قرار دهند .

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه دانش و فناوری بومی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد دست یابی به اقلام و فناوری های برتر ساز، مسیر شکوفایی را طی می کند گفت : ما در هیچ شرایطی به فرد یا کشوری اجازه نمی دهیم به با ما بگوید چه کنیم، چه بسازیم و چه چیزی را آزمایش کنیم، چه رزمایشی را برگزار کنیم ، معیار تعیین کننده این مسیر اراده و عزم ملت ایران است .

دهقان افزود : راهبرد دولت یازدهم افزایش تعامل حداکثری با نیروهای مسلح برای تقویت توان دفاعی و بازدارندگی کشور و فعال سازی ظرفیت های خالی نیروهای مسلح در زمینه توسعه ملی است و دولت در راستای همین راهبرد باوجود محدودیت ها، در دو سال گذشته بیشترین حمایت را از نیروهای مسلح انجام داده است .

وزیر دفاع در پایان گفت : نیروهای مسلح بعداز جنگ تحمیلی با به کارگیری ظرفیت های خود در امر سازندگی کشور نمونه و الگویی عملی موفقی از اقتصاد مقاومتی رابه نمایش گذاشتند و در این ارتباط لازم است سیاست های اقتصاد مقاومتی را با همه وجود دنبال و به طور صددرصدی عملیاتی و اجرا کنیم.

انتهای پیام

کد N939292