فیلم/ درگیری پلیس لبنان با معترضین و مهلت ۷۲ ساعته به دولت

سیاسی

معترضین لبنانی تا ۷۲ ساعت به دولت لبنان فرصت دادند تا مشکل جمع شدن زباله‌ها در این شهر را حل کند. در غیر این صورت تظاهرات به سراسر لبنان گسترش پیدا می کند.

از هفته‌ها پیش ساکنان بیروت در اعتراض به انباشت زباله‌ها در این شهر شروع به اعتراض کرده‌اند. معترضان که نام حرکت خود را "شما بوی بد می‌دهید" گذاشته‌اند، روز شنبه ۲۹ اوت (۷ شهریور) به دولت هشدار دادند که اگر تا روز سه‌شنبه اول سپتامبر (۱۰ شهریور) مشکل زباله‌ها را حل نکند، تظاهرات اعتراضی به سراسر لبنان کشیده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، تظاهرکنندگان تعدادشان به ده‌ها هزار تن می‌رسید و زنان و کودکان نیز در میان آنها بودند. از ماه ژوئیه پس از بسته شدن یکی از انبارهای زباله بیروت به دلیل پر شدن آن، زباله‌ها در سطح شهر بیروت تلنبار شده‌اند و بوی تعفن سطح شهر را پر کرده است.

تظاهرات ابتدا در اعتراض به همین مسئله بود اما کم‌کم رنگ و بوی سیاسی گرفته و علاوه بر شهرداری بیروت، دولت لبنان را نیز هدف قرار داده است.

فیلم/ درگیری پلیس لبنان با معترضین و مهلت ۷۲ ساعته به دولتمعترضین لبنانی تا ۷۲ ساعت به دولت لبنان فرصت دادند تا مشکل جمع شدن زباله‌ها در این شهر را حل کند. در غیر این صورت تظاهرات به سراسر لبنان گسترش پیدا می کند.