بازداشت یک عضو گروه تندرو "فتح الاسلام" در فرودگاه بیروت

سیاسی

نیروهای امنیتی لبنان یکی از اعضای تحت تعقیب گروه تندرو "فتح الاسلام" را در فرودگاه بین المللی رفیق الحریری بیروت بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی لبنان یکی از اعضای تحت تعقیب گروه تندرو "فتح الاسلام" را در فرودگاه بین المللی رفیق الحریری بیروت بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، مقامات لبنانی اعلام کردند که این عضو ارشد گروه "جیش الاسلام" از سال 2011 تحت تعقیب بوده است. وی با استفاده از یک ویزای جعلی به اسم برادرش در حال خارج شدن از کشور و رفتن به ونزوئلا از طریق خاک ترکیه بود.

فتح الاسلام ائتلافی از گروه‌های اسلام‌گرای تندرو و سلفی از عراق، فلسطین و لبنان است که ابتدا برای جنگ با نیروهای آمریکایی در عراق شکل گرفت اما سال 2007 توسط ارتش لبنان سرکوب شد. پس از آغاز جنگ داخلی سوریه این گروه دوباره احیا شد و اکنون علیه دولت دمشق می‌جنگند.

فرد بازداشت شده با اتهامات زیادی از جمله عضویت در گروه تروریستی جیش الاسلام، تشکیل شبکه تروریستی با هدف حمله به سفارتخانه‌های ایتالیا و اوکراین و مراکز نیروهای امنیت داخلی و انجام عملیات تروریستی در رستوران‌ها و سوپرمارکت‌های مهم در چندین منطقه لبنان مواجه است.

در حال حاضر بازجویی از این فرد با نظارت دادستانی کل آغاز شده است. نیروهای امنیتی لبنان اخیرا احمد الاسیر، روحانی تندرو لبنانی را نیز در فرودگاه بیروت بازداشت کرده بودند.

انتهای پیام

کد N938788