وزیر دفاع پاکستان: به تجاوزگری‌های هند پاسخ می‌دهیم

واحدمرکزی خبر نوشت: با تکرار حملات نیروهای هندی به مناطق مرزی پاکستان و کشته یا زخمی شدن شماری از غیرنظامیان در مناطق مرزی پاکستان، وزیر دفاع این کشور روز شنبه درباره ادامه حملات نیروهای هندی به غیرنظامیان پاکستانی هشدار داد.

خواجه آصف گفت در صورتی که نیروهای هندی همچنان غیرنظامیان پاکستانی را هدف قرار دهند، پاکستان با تمام قوا به این رفتار هندی ها پاسخ خواهد داد.

در درگیری‌های روز جمعه نزدیک شهر سیالکوت در ایالت پنجات پاکستان نه نفر کشته و بیش از چهل نفر زخمی شدند. هند نیز اعلام کرد دست‌کم چهار نفر در منطقه کشمیر تحت کنترل هند کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از اسلام‌آباد، وزیر دفاع پاکستان گفت: اگر کسی ما را مجبور به جنگ کند، ما حق پاسخ‌گویی را برای خودمان حفظ خواهیم کرد و با تمام قوا به هر تحرکی پاسخ خواهیم داد.
وی این اظهارات را پس از ملاقات با زخمی‌های این درگیری‌ها بیان کرد.
آصف افزود اگر هند بار دیگر مرزهای بین‌المللی را نادیده بگیرد و به مرزهای ما تجاوز کند ما از کشورمان دفاع خواهیم کرد و آسیب‌های بیشتری نسبت به جنگ 1965 به طرف هندی تحمیل می‌کنیم.
آصف از سوی دیگر خاطر نشان کرد نواز شریف نخست وزیر پاکستان نیز قرار است در سخنان ماه آینده خود در مجمع عمومی سازمان ملل به موضوع تجاوزهای مکرر هند اشاره کند.

4949

کد N938374