دادستان کل کشور: نباید هر روز شاهد یک پرونده باشیم

دادستان كل كشور

دادستان کل کشور گفت: دستگاه قضایی مصمم به برخورد با اخلالگران امنیت اجتماعی و اقتصادی در کشور است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی که برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه دادستان یاسوج و بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج سفر کرده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون دستگاه قضایی این موضوع را در عملکرد و کارنامه خود نشان داده که مصمم به برخورد با اخلالگران امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور است.

وی با بیان اینکه برای برخورد با اشرار، قاچاقچیان مواد مخدر، مخلان امنیت اجتماعی مصمم هستیم، اظهار کرد: نسبت به حفظ امنیت اقتصادی نیز مصمم هستیم و با مفسدان اقتصادی و کسانی که در امنیت اقتصادی اخلال می کنند، برخورد خواهیم کرد.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف نسبت به بروز هرگونه زمینه فساد اقتصادی حساس باشند و بسترهای فسادزا را اصلاح کنند. ما نباید هر روز شاهد یک پرونده و بروز یک موضوع در بانک یا نقطه‌ای از کشور باشیم.

رییسی تصریح کرد: حتما باید مسئولان حساس باشند برای اجرای اصلاح فرآیندهایی که منافذی دارند و افراد از آن منافذ سوءاستفاده می کنند، این امر یک وظیفه همگانی است.

وی ادامه داد: آنچه امروز برای دولت مهم بوده اینست که در کنار توجه به قانون، حتما نظارت‌پذیری را به‌عنوان یک ارزش و نظارت‌گریزی را به‌عنوان ضد ارزش تلقی کنند.

دادستان کل کشور عنوان کرد: حتما باید دستگاه‌ها نظارت‌پذیر باشند و این نظارت پذیری می تواند آنها را در جهت حفظ سلامت و تداوم سلامت اداری کمک کند.

رییسی درباره وضعیت پرونده موسوم به دکل نفتی گمشده اضافه کرد: سازمان بازرسی در این باره در حال پیگیری است و به محضی که به نتیجه رسید نتایج اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N937959