معاون پارلمانی رییس‌جمهور:

دولت نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات فرهنگیان انجام داده است

سیاسی

معاون پارلمانی رییس‌جمهور، حرکت توسعه در گیلان را شتابان دانست و گفت: بسیاری از مصوبات سفر دولت تدبیر و امید به این استان، اجرایی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید انصاری، در مراسم افتتاح همزمان 141 کلاس درس استان گیلان در رشت گفت: از فاصله سفر استانی هیات دولت به گیلان که مدت کمی از آن می‌گذرد، شاهد تحول اساسی در این استان هستیم.

وی اظهار کرد: شاخصه‌های رشد توسعه‌ای در گیلان رو به بهبود است؛ به طوری که در برخی بخش‌ها، از سایر استان‌های کشور، پیشی گرفته است.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور، ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای در گیلان را حق مردم این استان دانست و خاطرنشان کرد: این توسعه شتابان، نشان از وجود همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولان گیلان دارد.

انصاری در ادامه خواستار طراحی سند جامع توسعه صنعت استان گیلان بر مبنای صنعت سبز، محیط زیست و حفظ منابع طبیعی شد و افزود: صنعت سبز، متکی بر اصول دانش بنیان است و پارک‌های علم و فناوری و تقویت صنعت‌های دانش‌بنیان، مورد توجه دولت است.

وی اظهار کرد: با ازدیاد جمعیت در کشور و وضعیت خاص اقلیمی استان‌های گیلان، مازندران و تا حدودی گلستان، تخریب ثروتی همچون محیط زیست و جنگل، غیرقابل جبران است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه این سرمایه‌های خدادادی به طور فزاینده منشأ رشد، ثروت و توسعه خواهند بود، خاطرنشان کرد: توسعه راه، راه‌آهن و امکانات حمل و نقل، به طور روزافزون، گردشگران داخلی و خارجی را به سمت استان روانه می‌کند.

انصاری تصریح کرد: حراست و صیانت از عرصه منابع طبیعی، به مثابه صیانت از دارایی، ثروت و زمینه برخورداری مردم و ارتقای سطح درآمدی آنهاست.

وی با بیان اینکه دولت در دو سال فعالیتش، نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات فرهنگیان به‌کار گرفته است، افزود: طی این مدت، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آماده و مراحل اجرایی آن آغاز شده است.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور اظهار کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان نیز علی‌رغم همه دشواری‌ها، آماده و تصویب شد، که مهرماه امسال یا شاید قبل از آن، عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: به دلیل تنگناهای مالی امسال و سال گذشته به خاطر کاهش قیمت نفت و سایر منابع درآمدی، تخصیص اعتبار برای دستگاه‌ها مشکل بود، اما آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که بالای 100 درصد تخصیص را دریافت کرد.

انصاری، نگاه دولت به دستگاه آموزش و پرورش را نگاهی ویژه دانست و بیان کرد: نگاه دولت تدبیر و امید به آموزش و پرورش، در جهت تسهیل قوانین و مقررات، رفع نیازها و تخصیص و تامین منابع، نگاهی ویژه است.

وی با بیان اینکه هرگونه تحول در کشور، از رهگذر تحول در آموزش و پرورش انجام می‌شود، اظهار کرد: آموزش و پرورش در همه کشورها و مجامع، نقش ویژه‌ای دارد و نقش این مجموعه بزرگ در کشور ما، منحصربه‌فرد و بی‌بدیل است.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور، آموزش و پرورش را زیربنای همه تحولات و پیشرفت‌ها دانست و یادآور شد: بودجه آموزش و پرورش و سرمایه‌گذاری در آن، بهترین نوع سرمایه‌گذاری عمرانی است؛ زیرا عمران و آبادانی فکر و اندیشه را در پی دارد.

انتهای پیام

کد N937580