امام جمعه موقت تهران: سپاسگزار زحمات دولت در ابعاد مختلف هستیم

ایرنا نوشت:

امام جمعه موقت تهران ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: از زحمات دولت در ابعاد مختلف که بعنوان مسوولان نظام، کارها و تلاش زیادی انجام داده اند، سپاسگزاری می کنیم زیرا گام های مناسبی در بخش های مختلف برداشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه نمازعبادی - سیاسی این هفته جمعه تهران، افزود: دولت یازدهم تاکنون نه تنها گام های مثبتی در جهت مهار نرخ تورم و مقابله با نوسانات ارزی برداشته بلکه اجرای طرح سلامت و بهداشت عمومی از دیگر کارهای برجسته دولت یازدهم است که تابلوی زیبایی برای آن محسوب می شود.
وی ادامه داد: همچنین دولت با توجه به هشدارهای حکیمانه و به موقع رهبر معظم انقلاب توانست مساله هسته ای که طرف مقابل بنا داشت آن را طولانی کند و به جاهای پرزحمت برساند، خنثی و از حالت فرسایشی خارج کرد.

امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته، گفت: تقوی پناه گرفتن در دژ بندگی خداست و کسی که اهل تقوی نباشد از هدایت خدا محروم خواهد بود.
حجت الاسلام صدیقی افزود: تمام موجودات از شعور و آگاهی برخوردار هستند و عبودیت خدا را بر گردن گرفته اند و این کار را با رغبت قبول کرده اند.
وی با اشاره به اینکه سیر عمومی همه موجودات به سمت کمال است، گفت: نقش و نگار، نظم بدیع و انسجام غیرقابل خدشه از مظاهر ربوبیت خدا هستند.
وی تاکید کرد: شایسته سالاری و عدل حکم می کند که هرکس در جای مناسب خود قرار گیرد و تعرضی به جای دیگران نداشته باشد.
خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: انسانی که قلبش در اختیار خداست، آیینه هدایت الهی می شود و رنگ خدایی می گیرد. انسان باید از خودکامگی، خودسری رها باشد و تحت فرمان رب العالمین قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه بینش قرآنی ما می گوید که تمام مخلوقات دارای شعور هستند و ذکر و تسبح دائم را دارند، اظهار داشت: روایات زیادی داریم که در روز قیامت محل عبادات از جمله نماز جمعه شهادت می دهند که برخی انسان های پاک سرشت با حضور در این عبادت، قشون فرهنگی و خار چشم دشمنان اسلام بودند.

2929

کد N936778