سردار فدوی:

برگزاری دو رزمایش بزرگ تا پایان سال/ شناورهای ۱۱۰ ناتی را داریم​

سیاسی

فرمانده نیروی دریایی سپاه، از برگزاری دو رزمایش بزرگ سپاه تا پایان سال خبر داد و گفت: در حال حاضر شناورهای ۱۱۰ ناتی را در اختیار داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در حاشیه دوره خط امام مسئولین بسیج دانشجویی که در دانشگاه امام حسین برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما تا پایان سال دو رزمایش اختصاصی سپاه را داریم، البته امکان دارد رزمایشی نیز با ارتش تنظیم شود.

وی پیرامون مانور آمریکا برای مقابله با قایق‌های تندروی سپاه گفت: این روال از ابتدا بوده است. آمریکایی‌ها در دریا سه تهدید برای خود قائل هستند. اول قایق‌های تندروی سپاه، دوم مین و سوم موشک‌های سپاه است و طبیعی است همه توانمندی‌ها، آموزش‌ها و رزمایش‌هایشان را براساس این تهدیدات تنظیم کنند.

سردار فدوی تصریح کرد: البته آمریکایی‌ها راه به جایی نمی‌برند چون همینطور که آنان کار می‌کنند ما نیز فعالیت‌ها و اقدامات خود را خواهیم داشت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پیرامون تست شناورهای ۱۱۰ نات گفت: ما تا پایان برنامه ۵ ساله پنجم شناور ۸۰ نات را عملیاتی می‌کنیم و شناور ۱۱۰ نات موضوع دیگری است. البته ما شناورهای ۱۱۰ ناتی را نیز در اختیار داریم.