نماینده مردم قصرشیرین در تذکر شفاهی:

ابلاغیه دولت درمورد بازارچه‌های پلیه‌وری موجب مهاجرت مرزنشینان شد

سیاسی

نماینده مردم قصرشیرین با اشاره به ابلاغیه اخیر معاون اول رئیس جمهور و دو تن از وزرا درباره بازارچه‌های مرزی در غرب، گفت: این دستور باعث موج مهاجرت این مرزنشینان از چهارشنبه هفته گذشته تاکنون شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حسینی در پایان جلسه علنی امروز مجلس در تذکر شفاهی اظهار داشت: اخیرا آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه وزرای صنعت، تجارت و کشور دستوری درباره بازارچه‌های پیله‌بری موقت در استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام صادر کرده‌اند و این دستور باعث مشکلاتی برای مرزنشین‌ها شده است.

وی تصریح کرد: پس از این دستور و از چهارشنبه هفته پیش تاکنون شاهد موج مهاجرت مرزنشین‌ها هستیم.

نماینده مردم قصرشین و سرپل ذهاب در مجلس، با اشاره به تلاش‌های مردمان این مناطق در ایام دفاع مقدس در دفاع از مرزهای کشور، تاکید کرد: با توجه به اینکه معیشت این مردم به این کار وابسته است، از معاون اول رئیس‌جمهور درخواست داریم که تا زمان تعیین تکلیف قانونی این موضوع، شش‌ماه به وزارت کشور مهلت داده شود؛ چون اگر این حرکت ادامه داشته باشد، کار به جاهای خطرناک کشیده می‌شود و قاچاق به وجود می‌آید.

پس از تذکر این نماینده مجلس، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس اظهار داشت: امیدواریم مسئولان ذیربط با هماهنگی وزیر کشور به گونه‌ای عمل کنند که دغدغه نمایندگان محترم نسبت به بازارچه‌های مرزی برطرف شود.