قشقاوی: بحث تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی مطرح نیست

آمريكا

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت خارجه اعلام کرد که در مهرماه کمیسیون مشترک کنسولی ایران و کویت و همچنین کمیسیون مشترک کنسولی ایران و فیلیپین برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) حسن قشقاوی در حاشیه مراسم ترحیم برادر سرمدی، قائم مقام وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که مباحثی در ارتباط با معاوضه زندانیان ایرانی و آمریکایی از جمله بحث جیسون رضاییان مطرح شده است و آیا این اخبار صحیح است ، تصریح کرد: بحث تبادل زندانیان مطرح نیست و چنین چیزی واقعیت ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: حدود 16 نفر ایرانی به اتهام دور زدن تحریم در زندان های آمریکا زندانی هستند و ما حدود 60 زندانی عادی نیز در این کشور داریم.

وی با اشاره به پیگیری های وزارت خارجه برای آزادی زندانیان ایرانی ادامه داد: در کشورهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی نیز تعدادی از ایرانیان با همین اتهام دستگیر شده بودند که بعد از مدتی بیگناهی آن‌ها اثبات شد و آن‌ها آزاد شده اند.

قشقاوی همچنین در پاسخ به سوالی درمورد اعتبار گذرنامه ایرانی تاکید کرد: اعتبار گذرنامه ایرانی بالا رفته و ما این را با آمار و ارقام می گوییم و در همه کشورها میزان ویزایی که برای ایرانیان صادر می‌شود افزایش پیدا کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه یکی از مولفه های این اعتبار مربوط به افزایش صدور ویزاست تصریح کرد: همانطور که اشاره کردم اعتبار گذرنامه های ایرانی بالا رفته است درباره توریسم نیز ما وضعیت بسیار خوبی داریم و اگر زیرساخت ها از جمله تعداد هتل ها و محل های اقامت این اجازه را بدهند شاهد حضور بیشتر توریسم در کشور خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N933662