خنثی شدن بمبی دیگر در بانکوک

در حالی که یک هفته از انفجار مرگبار در مرکز شهر بانکوک که 20 کشته بر جای گذاشت می‌گذرد، پلیس تایلند امروز (دوشنبه) اعلام کرد، بمبی را در این شهر کشف و خنثی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ کامتورن اوچاروئن، فرمانده واحد مهمات انفجاری پلیس تایلند به رویترز گفت: ما بعداز ظهر امروز گزارش کشف بمبی در منطقه سوخومویت 81 را کشف کردیم. من برای بررسی گزارش به این منطقه رفته و یک بمب بزرگ را کشف کردم.

وی ادامه داد: این بمب در خانه یک کارگر ساخت و ساز کار گذاشته شده بود. ما این بمب را خنثی کردیم و آن را نابود خواهیم کرد.

پلیس تایلند امروز اعلام کرد که تحقیقات برای دستگیری عامل بمب‌گذاری هفته گذشته در نزدیکی معبد اراوان شهر بانکوک به بن بست خورده و مقام‌های این کشور مطمئن نیستند که هنوز متهم شماره یک این بمب گذاری همچنان در تایلند حضور داشته باشد.

حمله روز دوشنبه گذشته در نزدیکی این معبد در بانکوک باعث کشته شدن 20 تن شد که اکثرشان گردشگرهای چینی بودند. این انفجار مرگبار موج گسترده‌ای از وحشت و نگرانی را در این کشور آسیایی که سرمایه‌اش از جذب توریست‌ها تامین می‌شود، به وجود آورد. پلیس معتقد است که این حمله عمدی و با برنامه انجام شد.

هنوز هیچ فردی در این رابطه دستگیر نشده اما مردی با لباس زردرنگ در دوربین‌های مداربسته رویت شده که لحظاتی پیش از انفجار، محل را ترک گفته بود. پلیس بانکوک مبلغ 84 هزار دلار برای دستگیری این فرد در نظر گرفته است.

همچنین پلیس تایلند از اینترپل برای شناسایی عامل بمب‌گذاری اخیر در پایتخت این کشور درخواست کمک کرد.

انتهای پیام

کد N932421