نماینده کرج: غربی‌ها بیشتر از ما به توافق نیاز داشتند

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر غربی‌ها به توافق هسته‌ای نیاز نداشتند حاضر نبودند بر سر میز مذاکره حاضر شوند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر غربی‌ها به توافق هسته‌ای نیاز نداشتند حاضر نبودند بر سر میز مذاکره حاضر شوند.

عزیز اکبریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه البرز، اظهار کرد: غربی‌ها هر کار کردند تا کشور ما را به زانو در بیاورند نتوانستند و در نهایت به خاطر نیاز خود مجبور شدند بر سر میز مذاکره حاضر شوند و این نشان می‌دهد که آنها بیشتر از ما به این توافق نیازمند هستند.

وی افزود: زمانی جنگ را بر ملت ایران تحمیل کردند تا ما را در مرزهایمان محدود کنند اما همین جنگ نه تنها مانع نشد بلکه باعث صدور انقلاب اسلامی به دیگر کشورهای منطقه گردید.

اکبریان تصریح کرد: حال توافقی میان ایران و کشورهای 1+5 صورت گرفته است، این توافق نه اول دنیاست نه آخر دنیا، نه بدترین است نه بهترین بلکه بده بستانی است که در آن ما امتیاز داده‌ایم ولی امتیازاتی را نیز به دست آورده‌ایم.

وی ادامه داد: این توافق اگرچه عیب‌هایی نیز دارد اما تیم دیپلماسی برای این توافق زحمت زیادی کشیده است و به طور حتم همه جوانب آن بررسی خواهد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رهبری به همه جوانب توافق صورت گرفته اشراف دارد؛ به همین دلیل در مملکتی که ولی فقیه وجود دارد نباید از هیچ چیزی نگران بود؛ زیرا با وجود ولی فقیه عادل و آگاه به شرایط در کشور هیچ بن بستی به وجود نخواهد آمد.

وی در پایان گفت: تیم دیپلماسی زحمت زیادی کشیده و این خود حرکتی مثبت است و در طرف دیگر دشمن رجزخوانی خود را در هر صورت خواهد داشت و این ماییم که باید با صلابت این راه را ادامه دهیم و بدون افراط و تفریط و عاقلانه رفتار کنیم.

انتهای پیام

کد N932129