ابوترابی:

کلاهک هسته ای در راهبرد دفاعی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد

سیاسی

نائب رئیس مجلس گفت: خط قرمز قطعی جمهوری اسلامی ایران در راهبرد دفاعی این است که در راهبرد دفاعی ما کلاهک هسته ای هیچ جایگاهی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی ٰمحمدحسن ابوترابی فرد در افتتاح نمایشگاه توانمندی های دانشگاه علمی کاربردی در جمع خبرنگاران گفت: هیچ کشوری در دفاع از خویش با هیچ کشور دیگری تعارف ندارد. جمهوری اسلامی ایران نیز در این حوزه استثنا نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در تاریخ حیات عزت بخش خود اثبات کرده که کشورهای مستقل و آزاد همیشه در معرض تهدید هستند، دفاع مقدس گواه روشنی بر این اینکه اگر بخواهیم در این جهان آزاد و مستقل زندگی کنیم مورد تهاجم اردوگاه کفر و استکبار قرار می گیریم.

وی با تاکید بر اینکه برای دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و عزت ملت باید مقتدر بود گفت:  قدرت دفاعی بازدارنده به معنای واقعی کلمه راهبرد قطعی جمهوری اسلامی ایران است که باید به بالاترین سطح از قدرت دفاعی مجهز باشد و از همه ظرفیت های ممکن برای افزایش اقتدار ملی استفاده کند.

ابوترابی فرد گفت: ما در زمینه قدرت دفاعی یک خط قرمز داریم و آن خط قرمز قطعی جمهوری اسلامی ایران است که در راهبرد دفاعی ما کلاهک هسته ای هیچ جایگاهی ندارد.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: ما در اندیشه خلع سلاح هسته ای منطقه و بعد هم جهان قدم بر خواهیم داشت و از همه ظرفیت های خویش برای افزایش اقتدار ملی و دفاعی خود استفاده خواهیم کرد.