حمله شیمیایی داعش به حلب سوریه

جنگ,سوريه

همزمان با سالروز حملات شیمیایی به غوطه دمشق، منابع سوری اعلام کردند که تروریست‌های داعش حومه شمالی شهر حلب را با بیش از 50 خمپاره که گفته شده حاوی مواد شیمیایی بودند هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه "درر شامیة" به نقل از منابع رسانه‌ای اعلام کرد که برخی از این خمپاره‌ها دارای بوی بسیار بدی بوده است.

پزشکان بیمارستان‌های میدانی نیز اعلام کردند که برخی افرادی که به بیمارستان منتقل شده‌اند دچار حالات خفگی، اسهال شدید، سرخی چشم و کبودی پوست شده‌اند.

این منابع اعلام کردند در اماکنی که خمپاره‌های مذکور منفجر شده‌اند خاکستر سبزرنگ مایل به سیاهی در آسمان منتشر شد و به رغم گذشت چهار ساعت این بو همچنان در مکان مذکور وجود داشت.

به گفته این منابع حملات داعش موجب زخمی شدن ده‌ها سوری شده است.

این نخستین باری نیست که داعش به استفاده از سلاح شیمیایی متهم می‌شود پیشتر نیز اعلام شد که داعش علیه کردهای سوریه در کوبانی و کردهای عراق در نزدیکی اربیل از سلاح شیمیایی استفاده کرده است.

از سوی دیگر منابع سوری اعلام کردند که داعش با کمبود نیرو در حومه شرقی حمص مواجه شده است و عضوگیری را برای افزایش تعداد نیروهای خود آغاز کرده است.

داعش در پی درگیری‌ها در بیش از 10 جبهه و کشته شدن تعداد زیادی از نیروهای این گروه در این درگیری‌ها با کمبود نیرو مواجه شده است.

انتهای پیام

کد N930512