قبل از سفر به تهران

وزیر خارجه انگلیس: امیدوارم طی ماه‌های آینده روابط‌مان با ایران به سطح سفیر برسد

ايران,انگليس,روابط ايران و انگليس,سفارت انگلستان در تهران

وزیر امور خارجه انگلیس پیش از سفر به تهران ابراز امیدواری کرد روابط دو طرف طی ماه‌های آینده تا سطح سفیر ارتقا یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس که قرار است امروز برای بازگشایی سفارت این کشور در تهران به ایران سفر کند، گفت: روابط میان دو کشور از سال 2011 تا کنون ارتقا یافته است. اکنون چهار سال از زمان ورود به سفارت انگلیس می‌گذرد و من امروز آن را بازگشایی خواهم کرد.

به گزارش رویترز، هاموند دومین وزیر امور خارجه انگلیس است که از زمان وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 به این کشور سفر می‌کند. سفارت لندن در تهران نزدیک به چهار سال پیش به دلیل ورود جمعی از دانشجویان ایرانی تعطیل شد.

وزیر امور خارجه انگلیس پیش از سفرش به تهران، اظهار کرد: در اولین گام ما می‌خواهیم اطمینان یابیم که توافق هسته‌ای یک موفقیت است از جمله از طریق تشویق به افزایش تجارت و سرمایه‌گذاری پس از لغو تحریم‌ها.

هاموند افزود: انگلیس و ایران همچنین باید آماده بحث و گفت‌وگو در خصوص چالش‌های مشترکی که با آنها روبرو هستیم شامل مقابله با تروریسم،‌ ثبات منطقه‌ای، گسترش داعش در سوریه و عراق، مقابله با مواد مخدر و مهاجرت باشند.

بر اساس گزارش رویترز، با وجود بازگشایی سفارتخانه‌های هر دو کشور در تهران و لندن طرفین در حال حاضر قصد دارند روابط خود را در سطح کاردار ادامه دهند.

آجی شارما، که یک دیپلمات هندی الأصل محسوب می‌شود از دو سال پیش تاکنون به عنوان کاردار غیرمقیم انگلیس در ایران انتخاب شده بود که پس از بازگشایی سفارت لندن سرپرست سفارت خواهد بود. همچنین محمدحسن حبیب‌الله زاده به عنوان کاردار ایران باقی خواهد ماند.

سفارتخانه انگلیس قرار است رز یکشنبه (امروز) طی مراسمی رسمی با حضور وزیر امور خارجه این کشور در تهران بازگشایی شود.

انتهای پیام

کد N930333