رییس قوه قضاییه:

معاونت فرهنگی را برای تبیین اخلاق حرفه‌ای تاسیس کردیم

آملي لاريجاني,رييس قوه قضاييه,اخلاقي

رئیس دستگاه قضایی گفت: اخلاق حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد، به همین دلیل معاونت فرهنگی را در قوه قضاییه تاسیس کردیم.

رئیس دستگاه قضایی گفت: اخلاق حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد، به همین دلیل معاونت فرهنگی را در قوه قضاییه تاسیس کردیم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله آملی لاریجانی در دیدار مدیران و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران با وی که با حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی در حوزه‌ ریاست قوه قضاییه برگزار شد، اظهار کرد:‌ بین جامعه پزشکی و دستگاه قضایی مسائل بسیار متعددی وجود دارد که خوشبختانه در این راستا تعامل بسیار خوبی نیز شکل گرفته است.

وی ادامه داد: امروز هم به لحاظ مسائل کلان کشور و هم به لحاظ مسائل خاصی که گاهی اوقات مطرح می‌شود، تعامل خوبی بین قوه قضاییه و جامعه پزشکی وجود دارد، البته بسیاری از این موارد طبیعی است. در یک کشور گسترده‌ هم به لحاظ تعداد افرادی که در جامعه پزشکی خدمت می‌کنند و هم قضات در دستگاه قضایی مسائلی مطرح می‌شود که نباید این مسائل را بر خلاف انتظار واقع دانست. گرچه معتقدیم جامعه پزشکی در یک کشور جامعه فرهیخته‌ای است.

رئیس دستگاه قضایی خاطرنشان کرد:‌ باید در حد لازم حرمت جامعه پزشکی حفظ شود؛ کما این که در حیطه‌های دیگر نیز باید به حرمت انسانی توجه شود.

آملی لاریجانی با بیان اینکه دانش و علم در هر جایی از دنیا محترم است، گفت: یکی ازدغدغه‌های اصلی در بدو ورود به قوه قضاییه بحث اخلاق حرفه‌ای بود که به همین دلیل معاونت فرهنگی قوه قضاییه را برای تبیین اخلاق حرفه‌ای تاسیس کرده‌ایم.

وی افزود: اخلاق حرفه‌ای برای همه دستگاه‌ها مهم است، اما قوه قضاییه جایی است که مراجعین گاهی اوقات انتظارات زیادی دارند لذا قضات باید به این جهات انسانی توجه کنند.

ادامه دارد ...

کد N929465